1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
Akár injekciós, akár inhalációs altatásról van szó, nagyon fontos altatás előtt a pontos testtömeg megállapítása, hiszen ez az alapja a szükséges altató mennyiség kiszámításának.
Kedves András! A probléma valós okát vizsgálat nélkül nem tudjuk megállapítani. Jó volna kiegészítő vizsgálatokat készíteni az állatról (tapintás, RTG). Jó lenne, ha csivaváját mielőbb elvinné az állatorvosához, mert a tünetek hátterében súlyos betegségek is lehetnek (bűzmirigy gyulladás, daganat, súlyos bélgyulladás, stb).
A képen mindössze annyi látható hogy mindkét oldali szemrés a normálisnál szűkebb,de ez szinte minden szembetegségnél előforduló tünet. Tudni kellene hogy van-e és milyen, mennyi váladék, hogy a pupillák a fényre reagálnak-e és hogy a macska mozgása bizonytalan-e. Javaslok egy szemészeti vizsgálatot és annak eredménye alapján dönthető csak el hogy a betegség maradéktalanul, részben vagy nem gyógyítható. Legvalószínűbben ez egy idült kötőhártyagyulladás,ami a megfelelő antibiotikumos kezeléssel meggyógyítható.Ehhez persze szükség lehet a kötőhártyaváladék bakteriológiai-rezisztencia vizsgálatára.
Kedves Dániel! A kanári ivarmeghatározás valóban nem egyszerű feladat, csak tapasztalt vizsgáló képes elkülöníteni a hímet a nősténytől, azt is ivarérett korában, ami 8-10 hónapos korra tehető. Eltérés a kloáka alakjában mutatkozik, illetve hangadásukban, ugyanis a hímek énekelnek, a tojók rövid hívó hangot hallatnak, azt is ritkán, bár ez is egyedi eltérést muatahat. Ha kereskedésben vásárolt példányokról van szó, az eladó jogszabályi kötelezettsége az ivar és a kor pontos megjelölése eladáskor. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Táp mellé mást is kapjon: marhahús, konyhai maradék, porcos, csontos dolgokat is ehet. Normál esetben az ételben benne van a kellő Ca.