1861. Miért nyalogatják a kutyák a kezünket?
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
A kutyák számos okból kifolyólag nyalogathatnak. Mutatjuk a leggyakoribb okokat!
Habár a kutyaféléknél az osteosarcoma a daganatos megbetegedések 5%-áért felelős, mégis 80-90%-ban a rosszindulatú betegségek kapcsolatban állnak a csonttal. Ez a betegség a nagyobb méretű kutyáknál fordul elő gyakrabban. Az osteosarcoma egy agresszív rá
Az állatokkal foglalkozó orvostudomány történetében sugárkezeléssel legelőször a huszadik század elején próbálkoztak. Az elmúlt 50 év során ez a kezelés sokat fejlődött. A szövetkórtan, az MRI és a CT vizsgálatok segítségével mostmár pontos diagnózisokat lehet felállítani a daganatok típusáról és helyzetéről. Az új technológiák növelték a sugárkezelések hatékonyságát és csökkentették a lehetséges mellékhatásokat.
Daganatok szempontjából az öregebb és érintetlen kanok esetében (kasztrálatlan) a leggyakoribb a heredaganat. Összességükben ezeknek a száma nem túl magas, mivel legtöbben ivartalanítják kutyájukat. Viszont a nem ivartalanított kutyák esetében ez a megbetegedés igen gyakori.
Néhány évvel ezelőtt egy fővárosi állatorvosi klinika dolgozói nagyon szomorú és szívszorongató esettel találkoztak. Egyik nap egy kilenctagú család jelent meg a klinikán, és amikor bevitték jó öreg, Pál névre keresztelt cocker spánieljüket, mindegyikük arcán bánat ült, mert úgy gondolták, ez volt a kutyájuk utolsó útja.
MInden állat esetében (és az embernél is) előfordulhat, hogy fejletlen, sérült magzatok fejlődnek, és így életképtelenül jönnek a világra. Nincs ebben semmi különös, a természet márt csak ilyen. A többet szülő állatok esetében, mint a kutya is, éppen azért születik több kölyök, hogy ezekből a "selejt" elhullása után is maradjon annyi, ami a faj fennmaradásához szükséges. Különösebb okokat nem kell keresni, a "nagy számok törvénye" alapján bárhol, bármikor előfordulhat ilyesmi.
Legkorábban két héttel az ellés után, legkésőbb a következő ivarzás előtt. Üdvözlettel. Dr. Stark Róbert
Kedves Gazdi! A kutyák szőrminőségének javítására sok kiváló készítmény létezik, amiben főként nagymolekulájú telítetlen zsírsavak vannak. A sörélesztő B vitaminokat tartalmaz, ami nem igazán a szőrminőséget javítja. Emellett az élesztőgombák erjesztő hatása nem feltétlenül kedvező. Keresse állatorvosát a szőrkondícionáló készítmények ügyében. Tisztelettel Dr.Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Tisztelt Kérdező! A vadászgörény fogékony a szopornyica vírusára, tehát érdemes ellene oltatni. Az első oltás 8 hetes korban esedékes, korábban csak akkor, ha az anyja nem volt szopornyica ellen oltva. Ugyanazokat a vakcinákat használjuk, mint a kutyáknál. Az első oltást 2 hét után, majd 1/2 éves és egyéves korban kell ismételni. Utána évente egyszer kell oltatni a vadászgörényt. A kombinált oltáson kívül csak a veszettség ellen kell oltani, ha közösségbe, kiállításra vagy külföldre járnak vele. Az egy éves kor alatt adott oltást érdemes 6 hónapon belül ismételtetni, utána évente 1-szer. A kombinált oltás ára általában 4600-6000, a veszettség 3600-5000 forint között várható, de ettől jelentős eltérés is tapasztalható. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
A leírtakból inkább kötőhártyagyulladásra gondolok. Talán ha valamelyik állatorvos megvizsgálná pontosan meg tudná állapítani a leírt tünetek pontos okát és a szükséges gyógykezelést is.