1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A "hirtelen" (egyik napról a másikra történő) leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét!
Üdvözlöm! A tápnál, tejnél történő kaparás nem probléma (ez normális magatartás), az alom evése igen, pláne, ha nagyobb szemcseméretű alomról van szó. Mindenképp bentonit alapú almot használjon (a szilikon alapú veszélyesebb lehet lenyelve), és próbáljon odafigyelni azért, hogy lehetőleg ne csinálja.
Kedves József! Véleményem szerint nyugodtan bevihetik a kutyust a lakásba. Még ilyen korban is nevelhető egy kutya, különösen, ha - ahogy' írja - nyugodt és intelligens. Következetes neveléssel (!) nagyon szépen beszoktatható egy eddig kinti kutya is. Ajánlom figyelmébe Kiss Gábor kollégámat (06702916823), aki a kutyák szelíd nevelési módszereinek profi szakértője. Minden jót és sok örömet kívánok kedvencükhöz: Dr. Kopócsi Andrea
Ilyen jellegű tünetről nagyon nehéz vizsgálat nélkül nyilatkozni. Azt, hogy torokgyulladása van-e, könnyű eldönteni, mert ilyenkor ha kinyitják a száját és belenéznek a torkába, akkor látszanak a gyulladás jelei, a kipirultság, a duzzadt mandulák, stb. (Remélem, az állatorvos kolléga meg is tette ezt, és nem csak ránézésre mondta a véleményét.) Véleményem szerint ha torokgyulladás van, annak valóban kellene máskor is panaszokat okozni, nem csak hajnalban. Így hajlok arra, hogy esetleg tényleg az üres gyomra okozza a problémát, de még egyszer hangsúlíyozom, ezt így nem lehet eldönteni. Beszéljék meg a kérdést alaposan az állatorvosukkal!
A duzzanat minden valószínűség szerint a beadott injekciók miatt alakult ki, általában kb 2-3 hét alatt szokott felszívódni. Ha esetleg nem szívódik fel, vigye vissza állatorvosához.