1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Kedves György József! A leírása alapján biztosan ki tudom zárni, hogy a hidegről melegbe érve izomgörcsöt kaphatott a kutyusa, mert az nem okoz összeesést és rángógörcsöket. Vannak olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek nagyon rövid ideig tartanak, és a roham végeztével semmilyen más egyéb tünet nem jelentkezik, vagyis nagyon gyorsan képes regenerálódni a rohamzajlást követően az agy. Mivel rendkívül szegényes a tünettan, amit leírt, így nem tudom behatárolni a roham típusát (több százféle rohamtípus létezik), valamint azt sem tudom, hogy mennyi idős a kutyus, és hogy volt-e már az életében bármikor hasonló jellegű epizód. Talán segítséget tud nyújtani a honlapomon lévő videótár (www.kutyaepilepszia.hu) megnézése. Ha ismerős rohamtünetet lát valamelyik videón, akkor az azonnali epileptológiai kivizsgálás és tartós gyógyszerbeállítás szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Legtöbbször akkor viselkednek így a kutyák, ha tele van a bűzmirigyük. Ebből akár komolyabb probléma is származhat, ezért minél hamarabb ellenőriztetni kell az állatorvosukkal.
Nem túl jó minőségű a kép, de talán Pappilon vagy Phalene, bár nem vagyok biztos benne, hogy teljesen fajtatiszta a kutyus. papillon phalene
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát!
Kedves Gazdi! Valóban a legvalószínűbb az autoimmun eredet, de a citológiai vizsgálat nélkül ez ránézésre nem állapítható meg pontosan. Mintát kell küldeni kórszövettani laborba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc