1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Kedves Nikolett! Ha az anyós nemtörődöm, akkor ivartalaníttatni kellene a nőstény macskát és akkor nem születnének kiscicák... A macskanátha emberre nem veszélyes, de a kicsik belehalhatnak vagy maradandó károsodást szenvedhetnek. Legyenek felelős macskatartók, vigyék őket állatorvoshoz, gyógyíttassák meg őket, ajándékozzák el őket, és gondoskodjanak róla, hogy ne szülesssen a háznál több kiscica (ivartalanítás!!!)!
Kedves Gazdi! A fejrázás, fülvakarás többnyire fülgyulladást jelez. A fülgyulladásnak pedig sokféle oka lehet, a fül ugyanis egy szelepet tölt be a szervezet anyagcseréjének a vonatkozásában. Sokszor jelezheti például a méreganyagok felszaporodását a testben. Oka lehet a bűzmirigy váladékának felhalmozódása és begyulladása is. Fontos lenne egy bakteriológiai vizsgálatot is végeztetni a fülváladékból, hogy az esetleges kórokozókra (baktérium, gomba, atka, stb.) célzott kezelést is lehessen adni. Ki kell deríteni, mi a kiváltó ok! Irány az állatorvos!
Kedves Kiss Henrietta! A levele alapján a kutyusa epilepsziájához újabb fokális rohamtünetek, valamint organikus neurológiai tünetek társultak. Feltehetően az az agyi kórfolyamat, amely a tünetképzésért felelős nagyon progresszíven halad előre a maga útján. Az Ön által leírt neurológiai és epilepsziás tüneteket többféle gyógyszerrel tudjuk kezelni, de természetesen meg kell indítani a kivizsgálásokat az oktan kiderítése érdekében. A különböző tárgyak nyalogatása kényszeres viselkedés, amelyet szintén a meglévő agyi betegség irányít. Egyéb információk érdekében elérhet a kissgabriella@vipmail. hu e-mailcímen vagy a +36-1 360-0334-es telefonszámon rendelési időben (H-Sz-P 9-12, K-Cs 16-20). Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Lehetnek: parvo, szopornyica, coronavírus, giardia, trichorosis, campylobacter, salmonella, enteropatogén coli, soroljam még? Irány az állatorvos! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Jelen esetben a legjobb lenne, ha a kezelő állatorvosához fordulna, annál is inkább, mert a leírt állapot igen rossz prognózisú (igen kicsi a túlélés esélye), mindenképpen ajánlott a kontrollvizsgálat.