1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Én is inkább azt javaslom, hogy keressenek fel egy másik állatorvost a kutyájukkal és kérjék az azonnali alapos kivizsgálását.
Sokféle ortopédiai probléma (csípő, gerinc, növekedési zóna stb.) merülhet fel (vagy annak első jelei), úgyhogy mindenképpen mutassa meg állatorvosnak (lehetőleg olyannak, aki - ha kell - tud rtg-felvételt készíteni).
Kedves Kata! Egy autoimmun betegség kezelése szelíd módszerekkel, mint amilyen a homeopátia is -, nagyon összetett feladat, és mindenképpen egyedi kezelést igényel! Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos gyógymódban részesülhessen kis kedvence. Ehhez egy személyes találkozásra is szükség van, ahol a fizikális vizsgálat mellett lényeges, hogy megismerjem a cica pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, a feltételezhető kiváltó oko(ka)t, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével fogom tudni a számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsítja a tünetek enyhülését, ha gyógynövényekkel ill. gyógy-táplálékokkal is kiegészítjük a terápiát. Ha szeretne homeopátiás segítséget a cicának, kérem, hívjon fel időpont-egyeztetés végett: 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves Gazdi! A baromfi belsőségek mindegyike kiváló fehérjeforrást jelent a macskának, de kizárólagos, vagy túl gyakori adását mindenképpen kerülni kell. Heti egyszer, maximum kétszer nyugodtan adhat csirkemájat a cicának, ennél többször azonban nem javasolt (a máj gazdag zsírban oldódó vitaminokban - A és D - amelyek nagy mennyiség esetén felhalmozódhatnak a szervezetben). A nyers csirkehús és csirkemáj etetése nem jelent veszélyt bélférgesség szempontjából, azonban Salmonella fertőzés kialakulásával ebben az esetben is számolni kell. Ennek elkerülése végett csak frissen és kellő elővigyázatosság mellett adja a cicának! Ajánlott irodalom> Dr. Fodor Kinga: Mit egyen a macskám? c. könyve
Lehetséges, hogy a táp okozta, de az sem kizárt, hogy férges. Egy- két napig megpróbálhatja diétáztatni (diétás táp, rizs-főtt csirkemell, tejtermékmentes étrend stb.), de én ettől függetlenül azt javasolom, mutassa meg állatorvos kollégának.