1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Egyrészt a két gyógyszer hatóanyaga nem egyforma, másrészt a Felimazo-t kifejezetten macskák számára fejlesztették ki, ezért én mindenképpen azt javasolnám, hogy ez utóbbit használja. Egyébként pedig a legjobb az ilyesmit azzal megbeszélni, aki felírta (rendelte) a gyógyszert.
Kedves Gazdi! Azért ezt meg kellene nézetni, mert lehet gombás bőrgyulladás, esetleg sérülés. Mindenképpen kezelésre szorul, mert pl a gomba emberre is átterjedhet! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Szerintem ne várjon vele, vigye állatorvoshoz, mert a kép alapján úgy tűnik, hogy műteni kell...
Kedves Gazdi! A korpa önmagában nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. akár allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A válaszom egyszerű: ránézésre nem lehet diagnosztizálni. A kutyáját most már valóban meg kellene rendesen és alaposan vizsgálni, amihez szerintem mindenképpen el kellene vinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe. Csak akad egy ilyen valamelyik közeli városban.