1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Kedves Gazdi! Szükség lehet bőrkaparék vizsgálatra is, mert a bűzmirigyen kívül sokféle oka lehet a vakarózásnak (parazita, allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja), ami más-más kezelést igényel. Mutassa meg állatorvosnak a kutyust!
Kedves Gazdi! A kutyák vemhességi ideje általában 59-63 nap és a vemhesség tényéről bizonyosságot ultrahang vizsgálat adhat (hány kiskutya van, ha megtörtént egyáltalán a párzás). Általában félidő után kezd gömbölyödni a kutyus és ekkor kezdenek az emlők is megduzzadni. Megtörténhet, hogy egy nem sikeres párzás után a szuka álvemhes lesz, ezt a lehetőséget is célszerű figyelembe kell venni. Javaslom, hogy további információkért személyesen keresse fel állatorvosát!
A bőrgomba általában nem jár seb képződéssel. Inkább valamilyen bakteriális fertőzésre, gennyes bőrgyulladásra tippelek látatlanban. Érdemes lenne egy bőrkaparék mintát venni belőle és mikrobiológiai tenyésztést végeztetni. Az eredménynek megfelelően célzottan kezelhető lesz az elváltozás.
Kedves Erika! Az Ön által leírt tünetekre léteznek ún. szelíd gyógymódok, mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezelést a mielőbbi gyógyulása érdekében. Gyorsíthatja a gyógyulást, ha fizikoterápiát ill. gyógynövényeket, gyógy-táplálékokat is alkalmazunk. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencén, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a kutyus szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425, info@kimintvet.hu, www.kimintvet.hu
Valószínűleg nem mérgezés, hanem bélgyulladás okozhatja. Mivel nem most kezdődött a probléma, azt javasolnám keressen fel egy állatorvos kollégát...