1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
A vemhesség átlagosan 63 napig tart ezért az ellés megindulása még nem várható. Ha sok magzat van akkor a kitágult méh kitölti a hasüreget és összenyomja a gyomrot és a beleket. Ha semmi más tünet nincs akkor úgy látom nincs ok aggodalomra. Hogyan tápláljuk a vemhes kutyánkat? A vemhes szuka fészeképítése Hogyan történik a vemhes kutya ultrahangos vizsgálata? Kutyatenyésztési útmutató - A fedeztetés eredménye
Sok okosat ebben a kérdésben így nem lehet mondani! Hiába voltak sok állatorvosnál, azt nem tudjuk, hogy melyik mit csinált, mire gyanakodott, mit vizsgált, milyen mintát küldött el vizsgálatra (pl. baktérium/gomba tenyésztés). Csak annyit tudok tanácsolni, hogy egy bőrgyógyászati szakrendelésre kellene talán elvinni, akár messzebbre is, ha kell.
Üdvözlöm. Ráczné Cs. Tímea vagyok, hobbiállat- tenyésztő. A papagáj tojások rendkívül érzékenyek rázásra, ütődésre, ha nincs rajtuk hajszálrepedés és nem sérültek, akkor ha kb. 1 héten belül folytatja a tojó a tojások gyűjtését az oduban, akkor gond nélkül kikelnek az első tojások is. Az odut a kalit (kisvolier) oldalára célszerű felrögzíteni, és ülőrudat úgy elhelyezni, hogy kényelmesen meg tudják közelíteni. Abban az esetben, ha nem fogadják el az odut valamint a tojó nem tojik újabb tojást néhány napon belül és nem is ül rá a meglévőkre, akkor sajnos ezek a tojások már nem fognak kikelni. A tojásrakáshoz lágyeleség, zöldeleség, ásványi és vitaminkiegészítés szükséges, hogy a tenyészpár problémamentesen tudjon költeni. Sok sikert hozzá. http://www.haziallat.hu/madar/gondozas/
Sajnos így ezt lehetetlen megállapítani, mindenképp javaslom, hogy állatorvoshoz vigyék el és vizsgáltassák meg a cicát! Üdv, Fux Attila
Üdvözlöm! Állatorvos tud javasolni megfelelő szemcseppet vagy szemkenőcsöt, érdemes felkeresni egy közeli szakembert.