1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Szerintem mire megkapja a válaszomat, lesz széklete... Ha még egy-két nap múlva (hétfő) sincsen - annak ellenére, hogy eszik rendesen -, keressen fel egy állatorvos kollegát!
Rosszul tette, hogy belenyomta az orrát! Vagy kutyapelenkára, vagy szobatisztaságra kell szoktatni. Rosszul tette, hogy ráütött, ezzel többet ártott, mint használt! Egyéb vonatkozásban, ha elküldi e-mail címét akkor el tudom küldeni az ebben a témában megjelent korábbi írásomat.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom mennyi idős a kutya és mióta vesztette el a szobatisztaságát, valamint egyéb klinikai tünetekről sem kaptam felvilágosítást. A leírtak alapján feltehetően nem magatartás zavarról van szó, mert a vizelet büdös, ez azt jelenti hogy koncentrált, ezért elő lépésben vér és vizelet vizsgálat javasolt és csak ennek negativitása esetén lehet pszichiátriai problémára gondolni. A vizsgálati eredmények és a klinikai tünetek ismeretében lehet csak diagnózist felállítani. De ez semmiképpen nem normális viselkedés, hanem klinikai tünet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A tavaszi időszakban sűrűbben lehet torzsalkodás a papagáj párok közt, akár van fészek a volierben, akár nincs. Ha elegendő nagyságú a röpde, akkor hullámosokkal tarthatók, nimfák, laposfarkú papagájok (pl. rozellafélék), polytelisek (rendszeres röpde takarítás mellett, mivel a hullámosok púderpora szemgyulladást válthat ki náluk). Az agapornisok (törpepapagájok) más fajtákkal nem tarthatók együtt, mivel meglehetősen agresszív madarak és erős csőrük könnyen ejt halálos sérüléseket..
Kedves Gazdi. A leírása alapján nagyon komoly központi idegrendszerű elváltozás állhat a klinikai kép hátterében. A leírása alapján feltehetően stroke (agyvérzés vagy agyi infarktus van a tünetek hátterében) ennek látja a maradványtüneteit. Ilyen irányú, nagyon komoly belgyógyászati és neurológiai kivizsgálást követően intenzív terápiában kellene részesíteni mert idős korban a stroke többször is ismétlődhet. Üdvözlettel Kiss Gabriella.