1906. A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség)
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Rheumatoid arthritis (reumás ízületi gyulladás) a legtöbb esetben a maximum 5-6 éves kistestű kutyáknál jelentkezik.
Az udvarban egy kistestű kutya szaladgál labdát kergetve. Egyszer csak fájdalmasan csaholni kezd és kicsiket lépve, maga után húzva bal hátsó lábát. Másodpercek múlva három lábon kezd el bicegni.
A térd sok veszélynek van kitéve és ezt bármelyik labdarugó játékos is alá tudja támasztani. A kutyáknál is a leggyakoribb térdsérülés az elülső keresztszalag szakadása.
A kutatók véleménye szerint a madarak is képesek saját hibáikból tanulni, ahogyan az emberek. Sőt, alapvető létfenntartási igényeik mellett - nagy szükségük van társaságra és rendszeres játékra is. Lehet, hogy eddig - méltatlanul - félreismertük őket?
A kutyák gyakran ugranak fel a gazdájukra. A hátsó lábukra állnak és elülső lábukat az emberre teszik. Ez teljesen normális viselkedés egy fiatal kutyánál. De időben le kell szoktatni róla, hogy a későbbiekben ne okozzon kellemetlenségeket.
Kedves Hajni! Korára való tekintettel valamilyen vitamin vagy nyomelem hiányról lehet szó, kezdejen bőrvédö és tápláló készítményeket adni kedvencének. Dr. Puskás Gábor
kedves Alfréd! Amennyiben Önnek nincs lehetősége beteg kedvencét 1 hónapig állatorvoshoz vinni, akkor pontosan én mit tehetek Önért? Sajnos nem tudom látatlanban megmondani, hogy mi lehet a probléma, és hogyan lehet segíteni rajta...
A leírtak után csak egyetlen tanácsom van, de azt kérem, fogadják meg: vigyék a cicájukat minél előbb állatorvoshoz és vizsgáltassák meg! A találgatásoknak semmi értelme nincsen, csak azt lehet vele elérni, hogy elhúzódik a folyamat, ami ezt okozza.
Mihamarabb állatorvosi ellátás szükséges, lehet, hogy operálni kell.. Ne késlekedjen!!
Tisztelt Kérdező! Több olyan fejlődési rendellenesség is van, amely azt eredményezi, hogy a tüzelés elmarad. Ezek egy része valóban olyan kromoszómákhoz, génekhez kötött, amely a kialakuló szín kódolásában is szerepet játszik, így egyúttal színhiba is kialakul. A pontos okot megmondani csak vizsgálattal lehet. A vizsgálatoknak csak abban az esetben látom értelmét, ha a görényt kifejezetten tenyésztési célból vásárolta. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős