1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Napi 1-majd 1,5L tejet naponta
Készíthetünk magunk is a fiókák számára megfelelő pótanyatejet. Egy deciliternyi magas zsírtartalmú tejbe tegyünk két evőkanál főzőtejszínt egy tojás sárgáját és egy darab szőlőcukrot. Jól keverjük össze és melegítsük 42 °C-ra. A nyúlanyák átlagosan naponta 120 g tejet termelnek, és egy kisnyúl átlagosan naponta 20 g tejet igényel. Mesterségesen ezt napi többszöri etetéssel érjük el. Mesterséges táplálás >>
Kedves Zsolt! Valószínűleg idegrendszeri problémáról van szó, de azért kivizsgálnám a kutyust. Ez magában foglalna egy vérlabor és egy kardiológiai vizsgálatot... Ha a tünetek fokozódnának, azaz egyre hosszabb görcsös rohamok és eszméletvesztés jelentkezne, akkor szinte majdnem biztos epilepsza a diagnózis, ami folyamatos kontrollt és kezelést igényel...
Kedves gazdi, az étvágytalanság első jel arra, hogy valami gond van, ráadásul a kiskutyák bélrendszere nagyon érzékeny. Így javaslom , hogy látogassák meg vele az állatorvosukat.
Kedves Olvasónk! Ez tipikusan olyan kérdés, amivel nem lehet látatlanban mit kezdeni.. 2 éves golden - szuka? Kan? ivaros vagy ivartalanított? Oltásai megvannak? Belső szervi probléma netán ízületi? Javaslom, hogy keressen fel egy állatorvos kollégát..