1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Sajnálom, de ezek alapján én biztosan nem tudok mondani véleményt. Még az is lehet, hogy semmi baja nincs a kutyájuknak. A leírt labor dolgok nekem zavarosak, sejtésem szerint ezek nem Magyarországon készült vizsgálatok (mások a rövidítések, ill. a mértékegységek). Csatolás viszont nem érkezett, így a többi értéket sem tudom megnézni ill. véleményezni.
Kedves Erika! Bőrgyógyászati szakrendelésre kellene elvinni. Valószínűleg allergiás a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Ki is allergiás kire? Mi a macskákra vagy fordítva? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Valamilyen bőrdaganat. Hogy mi, azt sok az eltávolíttatás után szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni. Sok-sok olvasnivalő a bőrelváltozásokról itt: Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek Bőrbetegségek tünetei és kezelése homeopátiás szerekkel Akrális bőrgyulladás (vadhús) kutyáknál Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Mindenképp azt javaslom, hogy keressen fel egy ortopédiával foglalkozó kollégát és vizsgálják meg a kutyust!
A dudorokról vizsgálat nélkül semmit sem lehet mondani! Ahhoz, hogy ezen segíteni lehessen és meg lehessen gyógyítani, mindenképpen alaposa állatorvosi vizsgálatra van szükség, ezt nem lehet megúszni. Az, hogy a kutya hamis, harapós, nem lehet ellenérv, ha előre szólnak az állatorvosnak, hogy a kutya ilyen, erre van illetve lehet megoldás. Sok mindent ki lehet találni arra, hogy kapjon például egy kábító injekciót, amitől fél órára vizsgálható lesz. Az ő érdeke is ez.