1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Én nem hallottam ilyen kutatási eredményről. Az biztos, ha ivartalanítják őket, akkor biztos nem lesz méhgyulladásuk. :)
A tojásevésnek több oka is lehet. Fehérjehiány, melyet állati (reszelt sajt, túró, főtt tojás) vagy növényi (csíráztatott magvak) fehérjebevitellel orvosolhatunk. Az eredményes fészekrakás, költés elengedhetetlen feltétele továbbá a megfelelő mennyiségű kalcium és mész bevitele. Ezek pótlására valamilyen kalciumtartalmú készítmény vagy sütőben kiszárított, őrölt tojáshéj, illetve a szépia ajánlott. A szépiát és a tojás héját őrölve, a lágyeleségre szórva tegye a madarak elé! Zöldeleségként saláta, tyúkhúr, reszelt alma, uborka, fehérrépa, sárgarépa, sütőtök adható. Ha a madarak táplálása megfelelő, akkor a kalcium- és mészhiány okozhatja a problémát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
A madarak nem mindig az első tojás lerakása után kezdik meg a költést. A pintyfélék átlagos fészekalja 4-5 tojás. Van, mikor csak az utolsó tojás lerakása után kezdődik a kotlás. Ilyenkor még magára hagyják a fészket, később a tojó kotlik, őt a hím eteti. A fiókák nevelésében mindkét madár részt vesz. Ha a madár élénk, röpköd és táplálkozik, akkor nincs nagy baj. Ha bágyadt, akkor a madár helyén meg kell emelni a hőmérsékletet. Ha a sérülése komoly, akkor egy állatorvosi vizsgálat javasolt! Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Az agapornisok (törpepapagájok) igen agresszív madarak. A papagájoknál igen gyakori jelenség a féltékenység. A "söprögetés" valószínű a fészeképítést jelenti. A madár "rendezgeti az otthonát". Véleményem szerint a többi madártól távolabb kell tenni a kalitkáját és ha megoldható, akkor egy párt kellene vásárolni mellé. Az összeszoktatás idejére egymás mellett, külön-külön kalitkában kell őket elhelyezni és csak néhány nap után összeengedni. A nimfa hím tolla hamarosan rendbe jön. A faroktollak mindig lassabban nőnek. Egy multivitamin-kúra hasznos lehet. (pl. Jolovit, Univit, 1 ml/1 liter vízhez 7 napon át. Ilyenkor csak a magkeverék és a víz legyen a madarak előtt). A madaraknak 1 éves koruk után fel lehet kínálni egy költőodút. A többit már ők tudják. A szürke-fehér párosításból lehet szürke, fehér és tarka madár is. A rozellának valószínű, hogy még fiatal korában egy másik madár lecsípte a körmét. Ritka a fejlődési rendellenesség, de nem valószínű, hogy betegség lenne. A felkínált táplálékot bővíteni kell, fontos a sokszínű, változatos étrend biztosítása. Az alma mellé kell fokozatosan kell adagolni a többi zöldséget, gyümölcsöt, lereszelve, folyamatosan növelve az "újak" arányát. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Ha szeretne még egy kutyust, bátran és aggodalom nélkül tegye ezt! Ha viszont úgy látja, hogy csak Babilonként tornyosuló problémát okozna egy új jövevény, akkor ne vegyen.