1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Részletesebb kivizsgálást érdemelne az állat, de érdemes féreghajtással, tápváltással is próbálkozni. Ezek, valamint az egyéb családban történt változások mind befolyással lehetnek az említett balesetre.
Kérdésére így sajnos nem lehet semmi érdemlegeset válaszolni. Meg kell vizsgálni a kutyát is és a bélsarát is. Vér rengeteg ok miatt kerülhet a bélsárba, de az sem mindegy honnan, milyen állagúan, stb... Vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Állatbarát! Idegenként nagyon óvatosan kell a komondorok felé menni, mindig csak családtaggal együtt legyen a közelükben az apukája. Egy idő után elfogadhatják őt, de ügyeljen arra, hogy sose tartózkodjon egyedül velük. Üdvözlettel: dr. Varga József
Igen, elképzelhető, hogy hályogról van szó, de öt év tengerimalac körökben már elég szép kornak számít. Valószínűleg folyamatosan romlik a látása, de a tengerimalacokat ilyen helyzetben jól kisegíti a többi érzékszervük. Idős malacról lévén szó nem hinném, hogy érdemes lenne bármilyen komolyabb beavatkozásnak kitenni, viszont nem árt, ha látja állatorvos, mert hasonló elváltozást mutat a malackák szeme, ha a széna megszúrja. Ez viszont eredményesen és könnyen kezelhető!
Ezt látatlanban nehéz megmondani, javaslom, hogy mihamarabb vigye el állatorvoshoz a kutyát!