1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Türelemmel, kitartással, következetességgel, és a Tükör módszer segítségével. Olvassa el a cikkeket!
A 7 év alatt valószínűleg több téves, vagy helytelen nevelést kaphatott a kutya - esetleg elmaradt a nemkívánatos viselkedésére a helyes reagálás. Ezeket kell utólag rendbe rakni, bepótolni. A leírt jelenségek okai: - hiányzó engedelmesség - nem megfelelő falkán belüli rangsor - kezdeti domináns megnyilvánulások - elmaradt szocializáció a fajtársakkal szemben Vagy olvasson el néhány kutyanevelési könyvet, vagy hívjon szakembert segítségül.
Nagyon úgy tűnik hogy úszóhólyag-betegség. Ezt okozhatják baktériumok,mechanikai sérülések és a rossz tartási körülmények.Örökletes deformáció és beltenyésztés következménye is lehet. Ezt a felfűtéses módszert nem hallottam, és nem is vagyok benne biztos hogy minden esetben működhet. Én inkább a gyógyszeres kezelést alkalmaznám. A helyi halas biztos tud gyógyszert adni. Remélem a halacska jobban lesz :)
Kedves Zsófi! Szívesen fogadom Önöket parkocskánkban egy látogatásra, ha egyszer Szeged környékén járnak. Addig is vigyázzon jobban a madarára, ne eshessen bele semmibe, ami árt neki és ne fogadjon meg olyan tanácsokat, amelyek mögött nem sok tapasztalat áll.
A kutyának nem az a fontos, hogy lakásban vagy kertben tartják-e, hanem az, hogy mennyit foglalkoznak vele. Ha naponta többször tudnak sétálni vele, ahol mozoghat eleget, találkozhat új élményekkel, más kutyákkal játszhat, akkor sokkal boldogabb kutya lesz, mint az a társa , melyet egy nagy kertben tartanak, ahonnan soha életében ki sem teszi a lábát.