1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
A 37,2C fok, még a tyúkféléknél is csak bújtatási hőmérséklet. Ezen keltetni elhúzódó kelést, kelésgyenge fiókát jelent. Ajánlom figyelmébe Dr. Bogensfürt Ferenc : A keltetés kézikönyve című művét, amely nagy segítség még a tapasztalt tenyésztőknek is. A papagáj tojások középhőmérséklete a keltetés első felében 37, 8, a második felében 37,5, a bújtatáskor (utolsó 2 nap, vagyis 1 nappal kevesebb, mint a tyúkalakúaknál)37,2C fok. Ezeket betartva 18-19 napra kelnek a fiókák. A rozella keltetéskori páratartalom igénye megegyezik a baromfikéval(afrikai,dél-amerikai papagájok nagyobb páratartalmon kelnek). A neveléshez használjon kézzelnevelő tápot, amit az első napokban egészen vízszerű állapotban kell a fiókáknak adni, különben nem tudják megemészteni.
Ilyen esetben ne várjon, sürgősen keressen fel egy állatorvost! Ha az az állatorvos, akihez járni szokott a görénnyel, nem tud mit mondani, vigye el máshova is minél előbb!
A kutyák húgyúti fertőzéseit (hasonlóan az emberekéhez) többféle kórokozó előidézheti, amelyek antibiotikum érzékenysége nem határozható meg találgatás alapján. Célszerű a célirányos kezelést igénybe venni, vizelet bakteriológiai vizsgálata (+rezisztencia) alapján, és ennek eredménye szerint megválasztani a használandó antibiotikumot. A lelet elkészültéig pedig széles hatásspektrumú készítményt szokásos adni, ezekből is többféle AUV készítmény elérhető. Viszont az a véleményem, hogy véres vizeletet több más ok is előidézhet, így talán jobb lenne mégis inkább már most állatorvoshoz fordulni, és nem vaktában kezelni antibiotikummal.
T. Bíborka! Gondot biztosan nem okoz a dolog, bár felnőtt szukának talán nincs ekkora vitamin igénye, a felesleget kipisili... kérdés milyen koszton él , ahhoz kell igazítani avitamin bevitelt. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert
Kedves Balázs, ha biztosak abban, hogy "nem történt semmi", akkor a kutya valószínűleg álvemhes. Ez egy idő után magától is megoldódik, súlyosabb esetben állatorvos tud segíteni a problémán. Ha nem biztosak benne, hogy nem lehet vemhes a szuka, akkor ajánlott egy ultrahang-vizsgálatot végeztetni. Üdvözlettel Dr Fekete Balázs