1916. Mennyire jó a kutyák szaglása?
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
A kutyák szaglószerve körülbelül négyszer nagyobb, szaglásuk körülbelül 50-100 -szor erősebb, mint az emberé!
Ólommérgezés fordul elő, ha az ólom koncentrációja a kutya vérében eléri azt a szintet, amikor kezd tüneteket okozni.
Osteochondritis dissecans (OCD) a porc betegsége, amely a kutya különböző ízületeire van hatással. A test ízületeiben, ahol két csont összekapcsolódik és mozgást engedélyez, ott a porc egy kivételesen sima területe fedi be ezek felszíneit.
A megfelelő módszer, hogy feltegyük ezt a fajta nyakörvet, ha a kutya elé tartjuk úgy, hogy az egy vízszintes „P”-hez hasonlítson.
Az első időkben a kiskutya nehezen fogadja el a nyakörvet, és kezdetben a póráztól is idegenkedik, de biztonsága érdekében minél előbb hozzá kell szoktatunk viselésükhöz.
Fajonként változik, vannak fajok amik az emberöltőt is meghaladhatják és vannak amik egy évig élnek. Milyen halról van szó?
Üdvözlöm! Szerintem a lehűlés lehet az oka! 28-32 C az optimális neki. Ha megfelelő a hőmérséklet, akkor vitamin-hiány lesz a gond! Kapjon halat 80%-ban és szórja meg valami jó minőségű vitamin porral (Korvimin, Baefar).
A káposzta kerülendő puffasztó hatása miatt, kivéve az un. kínai kelt, amelyből 1-2 levél etethető. Ha nincs más zöldeleség, a hagyományos káposztafélékből sárgarépával felesben, heti két alkalommal szoktunk etetni A tyúkalkatúak esetében egyedenként kb. 1 evőkanálnyit. Prevenciós féregtelenítés és egyéb megelőző kezelések, alapvető higiéniás előírások betartásával, a túlzsúfoltság elkerülésével tarthatók együtt a galambok baromfikkal.
Ha januáriak a tojások, akkor nem "halottak", csak még nincs látható fejlődésben az embrió. A vérérháló közepén ő a "pötty". A leírtak alapján ebben a tojásban indult be legkorábban az élet. A kikelő fiókák korában valószínűleg lesz pár nap különbség. Ha részletesebben érdekli mi történik a tojás világrajöttétől a fióka keléséig, ajánlom figyelmébe Dr. Bogenfürst Ferenc: A keltetés kézikönyve című művét..