1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Érdeklődő! Természetesen nem tesz jót neki, de az kérdés, hogy abból, amit összerágott mennyit nyelt le. Általában keveset nyelnek le belőle, de ez nem tudható pontosan. Ha másnap furcsának látja a hörcsögöt, vigye el egy állatorvoshoz, mert akkor valószínűleg kritikus mennyiségűt nyelt le belőle. Ha nem látja furcsának, valószínűleg semmi baja. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Valószínűleg foggyökér tályog lehet a leírás alapján. Fogászati röntgenvizsgálattal lehet diagnosztizálni.
Sajnos ezt így nehéz lesz kibogozni.... A kutyájával sok minden történhetett az idő alatt, amíg rá nem találtak. Az, hogy nincs rajta látható sérülés, nem zárja ki azt, hogy esetleg mégis érte valami baleset. De lehet, hogy megverték, vagy másik kutyákkal volt nézeteltérése. Ha olyan tünetei vannak, hogy "alig bír menni, alig bírja magát felemelni", akkor azért csk lehet valami komolyabb baja, amit azért jó lenne mielőbb megtalálni. Azt írta, hogy már 2 álatorvos látta és vizsgálta, de azt nem, hogy konkrétan mi történt vele a vizsgálatok alkalmával? Csak megnézték, megtapogatták, vagy végeztek valami más vizsgálatotis? Egy röntgen például sokat mondhatna. (Akár arról is, hogy valóban van-e valami a tüdejével?) Szóval, a leghasználhatóbb tanácsom az, hogy keresni kell egy olyan állatorvos, egy olyan rendelőt, ahol hajlandóak nagyon alaposan megvizsgálni (kivizsgálni) a kutyát.
Emailben nem fogunk tudni segíteni. Olyan állatorvoshoz vigye a kutyát, akiben megbízik, és fogadja el a diagnózisát és kezelése javaslatát.
Az eredetileg feltehetően hiánybetegségből (ásványianyag, vagy fehérje)kialakult probléma rögzült rossz szokásként. A megoldás lehet drasztikus módon csőr visszavágás, vagy visszasütés, de inkább javasolnám un. csőrgyűrű beszerzését. Ez megakadályozza a csőrkáva összezáródását, így a táplálék felvételében nem zavarja a baromfit, viszont a másik tollát nem bírja megfogni, így kicsípni sem. A tollazat teljes regenerálódásával fokozatosan levehetők a gyűrűk, a legtöbb madár ekkor már nem bántja a másikat. Amelyik mégis, az viselheti a gyűrűt, akár élete végéig.