1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Gazdi, Minden vizsgálat egy beszélgetéssel kezdődik, amelynek célja a beteg megismerése, a betegség történetének és az aktuális panaszoknak a tisztázása. Az állatorvos ismerteti a beteggel a vizsgálat célját, röviden elmagyarázza a tesztek jellegét stb. keresse telefonon, kérjen időpontot, íme az állatorvos elérhetősége http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Megfelelő tápot ajánlani így nem lehet. Ki kell próbálni többfélét és tapasztalati úton kell rájönni, hogy melyiket eszi meg a kutya szívesen, és egy időben melyik lesz megfelelő az egyéb szempontoknak is. A light és az ivartalanított kutyáknak való speciális tápok között vannak különbségek. Ezeket legkönnyebben úgy tudják megtudni, ha megnézik a tápokon lévő összetételi címkéket. Onnan minden kiderül! Nagytestű kutyafajták helyes táplálsa >>
A coccidiózis jele lehet a májon található fehéres foltok, de ezek összetéveszthetetlenek. Ezt a betegséget az alomanyagon való hosszú állás is okozhatja, ha nem megfelelően vannak tisztán tartva az állatok. Azonban szerintem ilyenről itt nincs szó. Mivel a táplálékuk is változatos, szerintem itt gond nem lehet.
Ez egy tisztán genetikai kérdés. A születendő kölykök génjeit az anya és az apa állat "adják össze". Egy korábbi apa génjei egy későbbi fedezésnél hogyan érvényesülhetnének?
Kedves Gazdi, remélhetőleg nem teljesen egyedül maradnak a kutyák egy hétig, de nem lesz gond, ha csak egy hétig nem látja a kutya. Érdemes két kutya tartásánál az alábbi tanácsokat megfogadni >>