1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kizárt dolog, hogy a Béres csepptől lenne baja. Feltétlenül mutassa meg állatorvosnak. lehet, hogy tályog, lehet, hogy a nyirokcsomói duzzatak meg, és még más okokat is felsorolhatnék. Ha fáj, akkor sürgős az orvosi ellátás.
Az a gondom, hogy az állatorvos kollégám leragadt a diagnózis nélküli kezelésnél. A leírt tünetek limfoid leukémiára utalna, de ezet jó lenne célzott laborvizsgálatokkal igazoltatni. Keressen fel egy másik állatorvost és kérje a kutya teljes kivizsgálását.
Kedves Véghné! A kérdéseire (Meddig tarthat ez az állapot? Várható egyáltalán gyógyulás? Ha igen, mennyi idő után? Meddig kell a gyógyszert adni? ... stb.) a válaszok nagymértékben függnek attól, hogy mi állhat a kutyus panaszainak a hátterében, milyen tényezők váltották (válthatták) ki, tartják fenn, és befolyásolják e tüneteket! Ehhez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Gyomorfekély hányással, étvágytalansággal nagyon sokféle alapbetegség tünete lehet! A fenti információk hiányában sajnos még csak tippelni sem tudok, de nem is lenne etikus így látatlanban jóslásokba bocsátkozni. Természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok az Ön által leírt problémára is, mint amilyen pl. a homeopátia. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Kedves István! A barátpapagájok elég intelligensek egyes szavak tudatos használatához, lakásban való tartásuk elterjedésének gátja a meglehetősen kellemetlen alaphangjuk. A leírt viselkedésváltozás oka az ivaréretté válás, ami különösen ilyenkor, a tavasz kezdetével a későbbiekben is fel fog erősödni. Nem kizárt, hogy kiválaszt valakit magának a családtagok közül, akivel, mint párjával fog viselkedni, de más családtagokkal tartósan csipkelődős maradhat. Az internetes fórumokon sok jó tanácsot is kaphat a madárka aktuális viselkedésének kezelésére, de mint mindenhol, az ilyen helyeken is sok a tudálékos, de tényleges tudással nem bíró emberke, így érdemes minden esetben megfontolni, kinek, milyen tanácsát követi.
Sajnos nem sok érdemlegeset tudok mondani az ügyben. Talán ha egy másik állatorvossal is megvizsgáltatná a cicát, mégpedig arra kérve, hogy igen alaposan tegye ezt meg. A harmadik szemhéj előesése általában a folyadékhiány (kiszáradás) jele, de ilyenkor kettő egyformán előesik. Az egyoldali beidegzési zavarra utalhat. Többet sajnos nem tudok ilyen módon segíteni.