1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Kristóf! Optimális esetben a kismacskáknak jó, ha 10-12 hetes korukig is az anyjuk mellett maradnak, de általában 8-10 hetes korukban szoktak az új gazdihoz kerülni. Ennyi időre van szükségük ahhoz, hogy egészségesen fejlődjenek és szocializálódjanak.
Keltetni leginkább keltetőgépben lehet, bár a célnak megfelelhet egy állandó hőmérsékletű termosztát is. A legtöbb madártojás 37.8C fok körüli hőmérsékleten kel. De a keltetés ennél összetettebb munkafolyamat tojásforgatással páratartalom beállítással, stb. Mivel nem lehet tudni milyen madár tojásáról is van szó, így a "kicsi" tojásból talán veréb méretű madár tojására következtethetek, a kelési idő 12-14 nap körüli lehet. Már amennyiben megtermékenyített a tojás, nem kezdődött meg benne az embrió fejlődése és nem szakadt el a leeséskor az un. jégzsinór. A kikelt fióka nevelése sem túl egyszerű feladat, de nem lehetetlen például apró lisztkukaccal és némi probiotikumos ivóvízzel.
Nem igaz, hogy nem ivartalanítható. Ivartalanítható, sőt, ha szükséges (a húgycső teljes elzáródása vagy komoly vizelési nehézség miatt), egy összetett műtét (urethrostomia) részeként a teljes péniszt is el kell távolítani és a húgycsövet lerövidíteni (gyakorlatilag "lánycica" lesz belőle...).
A fotók alapján vannak tippjeim (azok között vannak az Ön által említettek is), de ehhez mindenképpen meg kell vizsgálni a cicát. A fő kérdés, hogy ezt a "fehéret" üríti vagy a végbélhez csatlakozik. Ha üríti, akkor lehet féreg, táplálék (emészthetetlen), idegentest-darab, ha nem, akkor az vizsgálattal (ami altatásban történik) általában megállapítható...
A cica életkorát alapul véve a legeslegeslegvalószínűbb az, hogy valamilyen fejlődési rendellenessége, hibája van az agyában, és ez okozza már ilyen fiatalon a tüneteket. Ezen túl semmi bíztatót nem lehet mondani. A szóba jöhető betegségek felsorolásának pedig semmi értelme nincsen, egy kb. 3-4 hetes kiscicánál ezek legtöbbjéhez ugyanis még nem volt elég idő, hogy kialakuljanak. Kezeltessék, amíg tudják, amíg látják értelmét, de sok jóra ne számítsanak. Ebből az állatkából valószínűleg nem lesz soha egészséges macska.