1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A fotó alapján nehéz megítélni (tehát elsősorban azt javasolnám, mutassák meg állatorvos kollégának), de szerintem az egy tumoros folyamat (bár így messziről még kullancsnak is tűnhet...).
A csókák közt ivari dimorfizmus nem jelentős, a nemek közt némi méretbeli különbség van. Az ilyen madarak ivari beazonosítását különféle DNS vizsgálati módszerek segítik. Magyarországon a csóka (Corvus monedula) eszmei értéke 50.000Ft, mentését, rehabilitációját szakmai szervezetek, állatkórházak végzik. Megjegyzendő- magánszemély általi tartása természetkárosításnak számít. A hazai madárfajok közül a dúvadnak minősülő szarka, szajkó és dolmányos varjú tartása lehetséges, az idevonatkozó előírások betartásával.
Állatpatikában kapható többféle készítmény, ami ivóvízbe, eleségbe keverhető és enzimatikusan gátolja a plakképződést a fogakon. Érdemes lenne kipróbálni őket.
Ha nem használja a lábát és fájdalmat jelez, akkor mindenképpen vigye el állatorvoshoz. Szükség lenne röntgen- és ultrahangos vizsgálatra (legalább...).
A madár színe sárgaarcú, fahéjszárnyú égszínkék opalin. Azaz egy igen összetett színezetű mutáció. A színhez kötődően nem fehér, vagy barna a viaszbőr, mint a legtöbb tojónál, hanem kékes, ami később többé kevésbé kávébarnába fog váltani. Vagyis a madár, a viaszbőr színe, valamint a fej és csőrforma alapján tojónak tűnik.