1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Nem javaslom! Mérgezést okozhat ez a szer még felnőtt macskák esetében is, és még fokozottabban veszélyes kölyköknél. A Frontline spray használata biztonságos és kellően hatékony is, ráadásul tartós hatást biztosít (a környezetben lévő/kikelő bolhák sem tudnak visszabújni az állatba!!), ami a Piretrinről nem mondható el. Igaz, kicsit drágább is.
Nem tudok ilyen esetben állást foglalni, mivel nem ismertem a teljesen pontos körülményeket, a betegségek súlyosságát, kezelhetőségét, a gyógyulási kilátásokat, stb. De nagyon sajnálom szegény kutyust!
Szerintem egy idő után megszokják egymást. Persze kutya-egyede válogatja, hogy ez milyen gyorsan megy és egyáltalán sikerül-e a szoktatás. Fontos az első találkozás, ilyenkor mindig legyünk jelen. Nagyon vigyázni kell, mert vadászkutyák esetén bármikor feltámadhat a vadászösztön és ennek tragikus következményei lehetnek! Tanítgatni már egész fiatalon is lehet őket, akár 3 hónapos kortól.
Mindenképpen!
Bárányhúsos és rizses tápok a legjobbak ilyen esetben (pl. Eukanuba Lamb and Rice), folyamatosan etetve. Akkor segít, ha tényleg csirkehúsallergiáról van szó. A szőr fénytelenségére alapos samponos fürösztés és bőr-/szőrtápláló vitaminkészítményeket és olajokat javasolnék.