1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Az Ön által említett két faj egyike sem tartozik a békés természetű madarak közé. Véleményem szerint külön-külön és párban tartva helyezze el a madarakat. Mivel más-más magkeverékre van szükségük, ezért így a táplálásuk is könnyebben megoldható.
A leghasznosabb az lenne, ha elvinnék állatorvoshoz. Alapos, szakszerű, mélyreható fültisztítás és vizsgálat nélkül nem tud meggyógyulni a hallójárat. Az állatorvos megfelelő fülcseppet is fog adni. Az Oticlean egy sima fültisztító, mely gyógyszereket nem tartalmaz.
Az átlagos kelési idő 23-25 nap között van. (A kotlási idő alatt a megfelelő páratartalom elengedhetetlen!)
Szerintem irány az orvos. Valószínűleg csúnya, idült, gennyes külső hallójárat-gyulladása van a kutyusnak! Alaposan és szakszerűen ki kell tisztogatni és kezelni megfelelő fülcseppekkel! Otthon ilyen súlyos állapotban már nemigen lehet mit tenni.
Én gyerekkoromban sírós szemekkel álltam oda a szüleim elé, hogy hörit akarok. Bár enélkül is kaptam volna.