1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A természet sokféle betegséghez viszonylag kevés tünetet hozott létre, így ugyanazok a tünetek más-más bajoknak lehetnek a jelei, még akkor is, ha nagyon hasonlónak tűnnek a szituációk. Így van ez a vakarózással, apró bőrsebekkel is. A leggyakoribb probléma valóban az allergia (nagyon sok macska allergiás valamire a környezetéből), de számos más lehetőség is szóba jön, amit mindig mérlegelni kell. Emellett gyakran előfordul az is, hogy az állatnak egyszerre többféle baja is van, ilyenkor a tünetek összekeverednek, és nagyon nehéz eligazodni közöttük. Én azt javaslom, hogy ezt a mostani problémát ne saját maga akarja megoldani, kitalálni, hanem mindenképpen a szakember segítségét vegye igénybe! Ha az első próbálkozásokra nem javul a cica állapota, keressen specialistákat, akik járatosabbak egy-egy területen. Előbb-utóbb lesz megoldás!
A nimfafióka már 5-6 hetesen teljesen önálló, így a papagáj, vagy nem tavasszal született, vagy ha nemrég került önhöz, akkor kissé megrémült a helyváltozástól és ezért nem kezdett el rendesen enni. Ha a mellcsont kitapintásával nem tűnik soványnak, illetve van és "normális" állagú a széklete, úgy nincs ok pánikra. Ha túl fiatal lenne még, akkor a csumiz mellett, hántolt kölest és tojásos lágyeleséget (kávéskanálnyi mennyiség naponta) kellene vele etetni.
Együtt lehet őket tartani,miután összeszoktak. Azt ajánlanám,hogy egy ráccsal válassza ketté a ketrecet, vagy terráriumot és hagyja őket rácson keresztül ismerkedni. Legalább 2-4 hétig, az a biztos. Így ismerkedhetnek egymás szagával. HA a lány még fiatalka, különben sem jó ha befedezi a hím, ugyanis ekkor nagy valószínűséggel meg fogja enni a született piciket, mivel még nem lenne képes őket felnevelni. Tehát nem reménytelen a helyzet, csak kitartás kell hozzá! Amikor majd kiszedi az elválasztó rácsot, figyelje őket. Lehet kezdetben lesz kisebb bunyó, de ha ez csak rövid ideig tart, nem kell közbeavatkozni. Az is segít,ha a ketrec 2 külön pontjába külön kis házzal rendelkeznek ,hogy legyen menekülési útvonal. Sok sikert!
Vemhes nőstényt valóban csak akkor érdemes orvoshoz vinni, ha valami problémát észlelünk nála. Az utazás az orvosig, a vizsgálat elég nagy stresszt jelent, rosszabb esetben az anya el is vetélhet. Nem szerencsés, ha a kis nőstény vemhesült, de ha ez történt, nem lehet mást tenni, mint remélni, hogy nem lesz baj vele. Halottam már több ilyen esetről, és nagy többségben szerencsésen végződött a dolog.
Valószínűleg a malackának C-vitamin hiánya van. Javaslom a zöldség-gyümölcs adag megemelését, és napi 4-5 csepp C-vitamin készítmény csepegtetését az itatóba (az oldat humán patikában beszerezhető).