1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A teknősök nem tudnak a szuszogáson kívül nagyon más hangot adni, egyes szárazföldi teknősök viszont különös hangokat képesek hallatni, ilyen pl., a sarkantyús teknős, egyiptomi teknős, erdei táblás teknős. Az Önök teknősének, lehet, hogy valami baja van, talán légúti dolog lehet, de elképzelhető, hogy csak szuszog! Azt javasolnám, hogy mutassák meg egy állatorvosnak, hátha légzéssel összefüggő gond van!
A macska valószínűleg macskanáthás. Mi a macskanátha? A tüsszögés a macskanátha egyik jellemző tünete A macskanátha tünetileg nagyjából ahhoz hasonlít, mint amikor az ember influenzás: köhög, tüsszög, orra folyik, szeme váladékos. A különbség annyi, hogy macskanátha van "sima" és vírusos eredetű is, ezek külsőleg nem nagyon különböztethetők meg egymástól. Mennyi ideig tart? Kezelés nélkül sokáig elhúzódhat, sok szenvedéssel jár (gondoljunk csak arra, amikor mi, emberek influenzások vagyunk!), és sajnos az állat elhullását is okozhatja. Mindenképpen tanácsos állatorvoshoz vinni az állatot, hogy mihamarabb elkezdhessék a kezelést. Otthon pedig tanácsos meleg helyen tartani, finom eledellel táplálni, és macskáknak való vitamintablettákat „beletuszkolni". Ha elég erős a cicánk, akkor a gyógyszeres kezelés és a gondos ápolás hatására 8-10 nap alatt felépül.
Gyakori betegség a hörcsögöknél a bőrelváltozás. Tünetei lehetnek a viszketés miatti vakarózás, valamint a szőr hullása is. Gyakoriak az atkák okozta, erős viszketéssel járó bőrelváltozások. Sokszor találkozhatunk a bőr gombás elváltozásával is. Ilyenkor a szőr foltokban töredezik, illetve hullik ki. Ez a szőrhiányos terület pikkelyszerűen hámlik, és esetenként viszket. A vakarózás miatt másodlagosan gennyes bőrgyulladás is kialakulhat. Kezelésként a szőrhiányos bőrfelület gombaölő szerrel való ecsetelését végezhetjük el. Mivel az atka és a gombafertőzés tünetei hasonlóak, teljes biztonsággal csak laboratóriumi vizsgálattal lehet elkülöníteni azokat. El kéne vinni a hörcsögöt állatorvoshoz! Miért és mikor hullik a hörcsög szőre?
A kiskutyákat általában 7-8 hetes korban lehet elválasztani az anyjuktól. Gyakori, visszatérő kérdés: mit és hogyan adjunk enni a kiskutyának, különös tekintettel az anyától való elválasztás körüli időszakra (7-8 hetes kölyök). Sokan úgy gondolják, hogy az itatás kérdése megoldott: "tejet kell adni neki". Pedig ez nem is olyan egyértelmű. A tejet minden esetben fel kell forralni, majd lehűteni, és azonos mennyiségű vízzel ajánlatos hígítani. Még így is előfordulhat, hogy átmenetileg hasmenés, lágy széklet jelentkezik a szoktatás időszakában.Valójában a tejre ebben az esetben nem a beltartalmi értékei miatt van szükség, hanem azért, hogy annak íze, illata csábítóbb legyen a kiskutyának, és megtanuljon inni. Az ivás megtanulása ugyanis sokkal fontosabb és előrevalóbb, mint az evésé, ugyanis a fiatal állatokat jobban veszélyezteti a szomjazás, kiszáradás, mint az éhezés.Kölyökkorban gyakrabban fordul elő hasmenés, ami fokozott folyadékveszteséget jelent, és amelyre ebben a korban sokkal érzékenyebbek az állatok. Amint a kölyök rászokik az ivásra, fokozatosan lehet csökkenteni a keverékben a tej mennyiségét, és végül a tejet teljes egészében el kell hagyni.
Bevallom tengeri akvarisztikában nincs tapasztalatom, ezért én is szakirodalmak útján próbáltam tájékozódni, de elég gyorsan akadályokba ütköztem. Sajnos "tengeri barna csillag" nem elég pontos fajmeghatározás az alaposabb kutakodáshoz, jó lenne tudni a latin nevét. A leírások alapján akár szaporodás is lehet, attól függően, hogy ez a "lábelhagyás" jelenség mennyire intenzív... A témában javaslom a lentebbi link átolvasását, illetve az interneten található fotók vagy esetleg rendelkezésre álló szakirodalom alapján a faj meghatározását, hogy közelebb lehessen kerülni a megoldáshoz (a faj megállapítása után a tartási körülményeket kell megvizsgálni): http://vmek.oszk.hu/03400/03408/html/2935.html