1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Edina! Azonnal forduljon állatorvoshoz, mielőtt késő lesz!
Az elmondottak alapján a könyökízület feletti, un. " superficialis bursa" gyulladására gondolok. Sajnos, ha már ilyen nagyra megnőtt, csak műtéttel lehet eltávolítani, egyébként maradandó sántaságot nem okoz, kizárólag szépséghiba. Vagy később kidörzsölheti és kifekélyesedik, ezt nem szabad megvárni. Természetesen lehet ez más is, de ez a leggyakoribb ezen a régión.
Az egyik oldali végtag bénulásával járó egyensúlyzavarok nem biztos hogy belsőfül gyulladás következtében alakultak ki. Diagnosztikai szempontból ezt egy koponya röntgen vizsgálattal ki lehet zárni. Ha a koponyaröntgen negatív, akkor feltehetően a homloklebenybeli mozgatócentrum károsodásáról lehet szó. Egyéb adatok hiányában nehéz eldönteni hogy szerzett vagy öröklött bántalomról van szó. Amíg az alapbetegség nincs tisztázva és a cica nem tünetmentes,addig semmiképpen nem javaslom a vemhesítést ,mert ha természetes úton szül az elléssel járó átmeneti agyi nyomásfokozódás végzetes következményekkel járhat. A császármetszéssel járó narkotizálás ilyen kritikus állapotban egyáltalán nem javasolt. Az ilyen típusú központi idegrendszeri tünetek oktanának a tisztázása nagyon komoly műszeres és labor vizsgálatot igényel. Ha az oki terápiát követően a cica maradéktalanul gyógyul és az agyi betegség nem örökletes, akkor lehet vállalkozni a fedeztetésre. Üdvözlettel Kiss Gabriella.
A leírt méret, a "klasszikus" műanyagtálcás szabvány kalitok legnagyobbika lehet. Ha szelíd a madár, és így szabadon is röptethető, akkor rozella, kissándor, kisebb aratinga is tartható benne. Ez esetben az ülőrudakat úgy kell elhelyezni, hogy ne törje össze az oldalrács a madár faroktollát. Ha az egész napot kalitban tölti, úgy nimfa, énekes, vagy futó (kecske,ugráló) papagájoknak és persze az ezeknél kisebb madaraknak felelhet meg az adott méretekkel.
Hányás, hasmenés a parvón és szopornyicán kívül sok mástól is lehet. Tekintettel arra, hogy fiatal állatok esetében a hányás és hasmenés fokozott veszélyt jelent az állatra nézve (kiszáradás veszélye), nagyon sürgősen keressenek fel egy állatorvost!