1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
A gyulladást antibiotikumos kenőccsel lehet kezelni (a tünetek teljes megszűnéséig naponta legalább kétszer). Ha valóban tört a lábujj, akkor már összeforrt (bár valószínűleg rosszul). Gyorsabb lenne a gyógyulás, ha állatorvos feltárná a gyulladt részt és kitisztítaná.
A prednisolon adását fertőző betegség esetén nem tartom jó megoldásnak. A tünetek ugyanakkor nem zárják ki a mérgezés lehetőségét. Fontosabb lenne infúzió adása, B-vitamin kiegészítés, a szájgyulladásra antibiotikum stb., anyagcserére ható gyógyszerek adása. Ezek a dolgok sajnos házilag nem kivitelezhetők. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Tudnia kell, hogy egyik kullancs elleni csepp sem nyújt 100 %-os védettséget. Ennek ellenére javasolt a kullancsok elleni védekezés, mivel ezek az élősdiek számos súlyos betegséget (Babesiosis, lyme-kór, anaplasmosis) terjesztenek. Javasoljuk, hogy tájékozódjon állatorvosánál, mik a tapasztalatai, melyik csepp működik a legjobb hatásfokkal. A cseppet mindig a szőr széthajtásával közvetlen a bőrre helyezze fel a gerinc vonala mentén több ponton. Rendelőintézetünkben a legjobbakat a DuoWin spot-on-ról mondhatjuk el. Felhívjuk figyelmét, hogy a lyme-kór és babesiosis ellen ma Magyarországon szerencsére már védőoltás is elérhető. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A nyúltáp mellé nem feltétlenül kell szénát adni, de káros hatása semmiképpen nincsen. Ha csak tápot kap, e mellé nem kell adni semmi egyebet, vagy csak nagy ritkán magkeveréket. Gyümölcsöt sose kapjon, néha kis mennyiségben répát kaphat (1-2 karikát). Mindig ugyanazt a tápot kapja, ha másfélét kap, előtte szoktatni kell hozzá. Üdvözlettel:S.R.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu