1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Gazdi! Az allergént kétféle módon lehet megtalálni: 1) bőrteszttel, melynek során a lenyírt bőrbe injektálnak kismennyiségű allergént, es figyelik a kialakuló helyi reakciót és 2) vérvizsgálattal. Ha tényleg eleségallergiáról van szó, akkor nem feltétlen szükségesek ezek a vizsgálatok, mivel egy ún. eliminációs diétával megszüntethető a probléma. Ma már kaphatóak olyan hipoallergén tápok, melyek etetése megoldhatja a problémát. Fontosnak tartjuk, hogy tudja: az allergének kb. 8 hét alatt ürülnek ki az állat szervezetéből, ezért a tünetek ennyi ideig fennmaradhatnak. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Lehet allergia, szemhéjszél befelé-, illetve kifelé fordulása, könnycsatorna részleges, ill. teljes elzáródása, fertőzés. Érdemes kivizsgálni az okokat. Üdv
Sebészi úton meg lehet próbálkozni a kismacskák szétválasztásával (mint a sziámi ikrek esetében). Látatlanban a kórjóslatról nehéz mit mondani, hiszen nem tudom, milyen mértékű az összenövés. Feltétlenül vigye a macskákat állatorvoshoz, hogy megbeszélhesség az esetleges műtét megfelelő időpontját.
Lehet örökletes tulajdonság vagy valamilyen hangúti betegség, vagy gyengén fejlettek a hangképző reflexei.
Nem írta, hogy milyen céllal és mire használta a klikkert, de valamit nem csinált megfelelően - a kutya nem a klikkertől pörgött be. Minden módszer annyit ér, amennyit az adott tartási körülmények között élő, adott fajtájú, korú és nemű kutyánál, az adott viselkedési tünetre alkalmazni lehet. A testbeszéd jelzést látnom kell, hogy pontos véleményt alkothassak róla - a leírtakból valamilyen enyhe agresszív jelzésre lehet következtetni. Ami még közel sem jelenti azt, hogy a kutyája a dominancia valamelyik területén valóban az. Az agresszió és a dominancia nem egy és ugyanaz a viselkedési fogalom.