1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Az ékszerteknősök táplálékát kb. 90%-ban egész fagyasztott vagy élő kishalak alkossák. Ezeken kívül kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat. A szárított kishal nem annyira jó, mint a fagyasztott. (Az, hogy macskáknak van, mindegy. )
Kedves Niki! A rágcsálóknak , így a törpehörcsögöknek is folyamatosan nő a foguk és a körmük. Gyümölcsfából készített mászókát kell elhelyezni a terráriumba , ezzel a növekedés csökkenthető. Abban az esetben, ha már a köröm elhajlott, azt le kell vágni, amely házilag is megoldható, de kérheti állatorvos segítségét is. Üdvözlettel : Dr. Varga József
A híg széklet elsősorban azt jelzi, hogy a madár a táplálék beviteléhez képest sok vizet fogyaszt. Ennek oka sok minden lehet. Rosszabb esetben láz tünete, de a tulajdonosváltozást követő csökkent mértékű táplálékbevitel tünete is. A kézzelnevelt papagájoknál meglehetősen sokszor jelentkezik emésztőrendszeri rendellenesség, de ezek általában, ahogy megjelenik, úgy meg is szünik. Heti rendszerességgel itatott probiotikum (pl. Laktiferm) segít a bélflórát karbantartani. A nyári melegben jellemzőbb, hogy a madarak többet isznak a megszokottnál, így lehet, hogy a probléma nem is probléma. A kalit oldalának kaparása általában hiánytünet, elsősorban a mozgáslehetőség, számára megfelelő játék hiányát jelzi. A szenegál papagájok napközben többször is "sziesztáznak", különösen a fiókák és az öreg példányok. Csak megjegyzem, hogy nem valószínű, hogy 10 hetes legyen a madárka, mivel a szenegál fiókák önállóságukat legkorábban 14-15 hetesen érik el. Vagyis közel 3 hónapig az odúban nevelik a szülők, majd kirepülés után még két hetet érdemes megvárni, hogy önállóan egyenek.
Ez bizony nem normális. Mielőbb vigye állatorvoshoz.
Köszönöm a fényképeket. A toka nem feltétlenül csak a túlsúlyra utal. Amelyik nyuszinak kialakul,annak lazább a bőre. Esetleg azzal lehetne csökkenteni a méretét,ha pár dekát leadna. Ha beiktatnak hetente több széna napot, mikor szénán és vízen kívül nem kap mást a nyuszi és hagyják pár órát futkosni naponta, akkor ez a pár deka nagy valószínűséggel le fog menni.