1936. Mit tehetünk, ha kutyánk fél a vihartól?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Sok kutya és macska fóbiásan retteg a vihartól és mennydörgéstől. Fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan segíthetünk rajtuk?
Kedvenceink vihartól, zivataroktól és annak zajától való fóbiás félelmének oka egyelőre ismeretlen számunkra. Ha jön a vihar, kutyáink fülüket-farkukat behúzva, nyüszítve bújnak a szőnyeg alá... hogyan készítsük fel a viharra?
"Milyen óriási teljesítmény, a kutya számára mégis annyira könnyűnek tűnik!” Hányszor hallottuk már ezeket a szavakat, amikor egy bámulatra méltó kutya megnyert egy versenyt? Ám ha nem készülünk fel minden eshetőségre, akkor még nem készültünk fel teljesen a bajnoki cím elnyerésére
A sportkutyák világában a profi kategóriának nem sok köze van a szerencséhez. A jó kutyák és gazdáik kemény munkával és megfelelő felkészüléssel kovácsolják saját szerencséjüket aranyló medál formájúra.
Egy sportkutya sikere legkevésbé a szerencsén múlik. A rendszeres edzések, a jó erőnlét, és a gazdi kreativitása mind elengedhetetlen a bajnoki cím elnyeréséhez.
Kedves Noémi! ajánljuk figyelmede a következő cikkeket: Több cica egy házban? Több cicus egy házban Kellemes böngészést!
A tojók többsége elfogadja az új fészekbe tett tojást, ha nem sok időt (lehetőleg, csak néhány perc) vesz igénybe a művelet. Természetesen ez egyedfüggő is, illetve megzavarhatja a galambot, hogy új helyre kerül. A fóliázás jobb ötletnek tűnik, bár ha nagy lesz a hideg könnyen megfázhat az evés idejére magára maradt fióka.
Szia Fajtól függően 200-1000 literes akvárium ajánlott a tartásukhoz . Fogságban 5-40 évet élnek.
Azzal kezdeném a válaszomat, hogy azért az Ön által leírtak alapján közel sem biztos a porckorongsérv diagnózis. Ez ugyanis nem jár kívülről kitapinthatható duzanattal, hiszen a sérv a gerincoszlopban befelé van, a gerincvelő felé. Szóval, mielőtt a műtétről beszélnénk, jobb lenne inkább szakemberrel megvizsgáltatni. Sokféle vizsgálatot el kell végezni ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, miről is van szó valójában. Utána lehet a megoldásról beszélni. Tudomásom szerint Komáromban van komoly felszereltségű rendelő a Sport utcában, keressék fel a kutyával!
Azt, hogy egy adott probléma megoldására az állatorvos milyen módszert, technikát, beavatkozást végez el, mindig az adott eset sajátosságai alapján dönti el. Az első alkalommal valószínűleg nem tartotta szükségenek a gyomor megnyitását, mert e nélkül is ki lehetett ürítreni a gyomrot, ill. vissza lehetett állítani az eredeti helyzetet. A második esetben viszont bizonyára erre volt szükség. Nem érdemes ezen utológ morfondírozni, a lényeg az, hogy sikerülön a műtét és a kutya is meggyógyuljon.