1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A leírtak alapján egy gyomor-bélhurutja lehetett a cicának. A megváltozott bélflóra helyreállítására többféle probiotikum is elérhető, néhány nap alatt helyreállítják a bélflórát és ezután a széklet és a kedv is normalizálódik.
Kedves György! Kérdésére, tisztelettel, azt tudom válaszolni, hogy a légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. Mivel idős állatról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Abban, hogy Ön szkeptikus, sajnos nem tudok segíteni. A kétkedésére a legjobb "szer" - szerintem - az, ha a homeopátia hatásosságát Ön is megtapasztalja kedvencének állapotjavulása révén. Praxisomban számos esetben segített a kezelésem hasonló problémákon. Kérem, döntse el, hogy szeretne-e homeopátiás kezelést a kutyusnak, és ha igen, hívjon a továbbiak egyeztetése céljából 06 (20) 928-4425. A reklám miatti időveszteségét sajnálom, arra nincs kihatásom, magam is az oldal üzemeltetője által felkért "külsős" orvos tanácsadó vagyok. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Tisztelt Kérdező! Heti fél óra mozgás még 100 évesen is kevés, nemhogy a legszebb férfikorban, 40 évesen. :-) Most még akár napi 2-3 órát is edzhetnének. Később is javasolt a rendszeres foglalkozás, annak hosszát érdemes a kutya erőnléte alapján esetleg csökkenteni, vagy több részre osztani. A kutya úgy is jelezni fogja, ha fárad, amit Ön biztosan nem fog félreérteni. Tisztelettel. dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Ez még feketének mondható. Gyakorlatilag Eeyszínű fekete, fekete nyereggel és maszkkal. Kis világos mellfolt, vagy kivilágosodott szőrzet a végtagok belső oldalán. Az orrtükör is fekete. Azt tudni kell, hogy a világostól a fehérig terjedő jegyek a mellkason és a végtagok belső oldalán, vörös farokvég és világos karmok, az elmosódó színek, mind pigment hibának minősülnek és így is kell őket értékelni.
Nem mindig utal betegségre, ha a madár csőre túlnő, kialakulhat azért is, mert nincs a környezetében megfelelő koptató felület, azaz természetes ülőfa, fakéreg vagy csőrkoptató esetleg túl puha eleséget kap a madár. A rendellenes szaruképződés, túlnövekedés hátterében azonban sok esetben valamilyen megbetegedés áll. Ha a két szarukáva nem zár jól, szintén bekövetkezhet a csőr túlnövekedése. A túlnőtt csőr következtében a táplálékfelvétel lehetetlen, emiatt a madár lesoványodik, amely tartós esetben akár éhhalálhoz is vezethet. Megfelelő csőrkoptatók ketrecbe helyezésével természetesen mindez megelőzhető, a jelentős túlnövekedést azonban már csak mechanikai bevatkozással, vagyis a hossz és a forma újbóli kialakításával orvosolhatjuk. A csőr túlnövekedése élősködő rühatkák jelenléte miatt is bekövetkezhet. A szaruképletben élősködő atkák hatására a csőr morzsalékonnyá és lyukacsos szerkezetűvé válik, továbbá deformálódik és repedezik. A felrakódások megjelenése is jelzi az atkák jelenlétét a szájszögletben, a szem környékén és a lábakon. A betegség más papagájt is megfetőzhet, de gyógyítható, azonban esetleges kiújulására később is számítani lehet. Mindenképpen el kéne menni a hullámossal állatorvoshoz!