1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Tartós lázas állapotot sokféle betegség, kórkép illetve állapot okozhat. A valós ok kiderítése ilyenkor nem egyszerű, és sokféle vizsgálatot el kell végezteteni (ezért nem is olcsó a folyamat). Ennyi idő eltelte után már mindenképpen indokolt a továbblépés, és a vaktában tapogatózás helyett neki kell állni az intenzív "utánajárásnak". Miután a jelenlegi kezelőorvosa a jelek szerint nem boldogul az esettel, ez az a helyzet, amikor talán jobb lenne kipróbálni valaki másnak a tudását. (Ha én lennék az Önök állatorvosának a helyében, én már régen felajánlotam volna ezt, látva a saját eredménytelenségemet. Sőt, még abban is segítettem volna, hogy közösen megtaláljuk azt a szakembert, aki esetleg tud segíteni.)
Kedves Beáta. A fajtatisztaság egyáltalán nem színfüggő. Többféle kutyafajta van, ami fehér színű. Kép alapján többet lehetne mondani.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Egy ultrahang vizsgálatból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. Számomra úgy tűnik a leírtakból, hogy valójában nincs oki diagnózis. Mindenekelőtt helyes diagnózishoz kellene jutni. Ennek érdekében vérvizsgálat, szükség esetén májbiopszia, bakteriológiai, szerológiai vizsgálatok jöhetnek szóba. Ha meglesz az igazi diagnózis, minden bizonnyal lesznek válaszok is a kérdéseire.
A hal színének változása normális, vannak olyan piros teleszkópszemű aranyhal törzsek, amelyek fiatalon feketék. Az állat hasa viszont egyáltalán nincs rendben, kóros... Elkülönítve próbálnám baktokillel kezelni, vagy ha ez nem megoldható, akkor egy darabig csak száraz tápokkal etetném, figyelve a változásokat.