1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Valószínűleg gyulladás van a fülében (esetleg idegentest). Egy állatorvosi vizsgálat ezt pontosan ki tudja deríteni.
4 hetes kor környékén el lehet kezdeni adni baby kutyatápot. Nem írhatok gyártót, érdeklődjenek állatorvosuknál, állatpatikában, hogy melyik tápot ajánlják erre a célra.
Még pár napig előfordulhat, ha barnás váladék ürül állatorvossal megnézetni
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg nekik! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőz betegségekközül a babéziózis lappangási ideje ennél lényegesen rövidebb, tehát az már előjött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket, de az egészen más típusú tünetekkel jár, mint amit most észlelt. Ha viszont Ön is sápadtnak találja a nyálkahártyákat, akkor érdemes lenne ezt tisztázni egy vizsgálattal.
Nyilván érzi, hogy ezt meg kellene néznie egy hozzáértő állatorvosnak. Így a válaszom talán... Üdv