1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A kép nem éppen ivarmeghatározásra alkalmas minőségű, de egy minimális következtetést enged arra, hogy tojó. Ha már elmúlt egy éves, akkor a szárny fonákoldalán lévő pettysor jelzi, ha tojó, ha pár hónapos, akkor a hím madaraknál is még megtalálható. A lutínó nimfák faroktollazatának alsó fele(fonákoldala) a hímeknél inkább fehér, a tojóknál egységesen sárga, általában keresztcsíkos sárga sávozottsággal.
A porcvédő egyáltalán nem fogja megoldani a térd problémát, erre egészen más megoldás van (műtét). Persze ettől még szedhetne porcvédőt, de minek? Ha mégis ezt akarják, bármelyiket választhatják, az adagolás benne van a felhasználói utasításban
Azért öli meg, hogy újra párzóképes legyen az anya, hamarabb, mintha kiscicákat nevelne, így korábban tud vele párosodni. Miért nem ivartalaníttatják az anyacicát? Könnyebb lenne az élete. Ivartlanítás GY.I.K.>>Nőstény macska ivartalanítása, videó >>
Ebben a korban már nem valószínű, hogy fogamzóképes a cicus, de a biológiában - mint tudjuk - nincsen 100%. :) Az emlőjét viszont meg kellene mutatni egy állatorvos kollégának. Nem kizárt, hogy az egy emlődaganat.
A műanyag padozat nem szerencsés a nyusziknak- ez az amit a leginkább nem szeretnek- tegyetek a ketrecbe is forgácsot rá pedig szénát. A vizelet szivárgást észre vennétek és más betegségnek mellékhatása- de azt írod más probléma nincs. Az alom behelyezése változtatni fog a helyzeten- lehet egy vizeletvizsgálat kéne, nincs e a hólyagnak problémája- esetleg egy kis felfázás. Az antibiotikum kúra azonban nem szerencsés sokszor, mert a nyuszi belei nagyon érzékenyek- minél több vitamint tartalmazó zöldet gyümölcsöt kapjon, és szénát- hogy a belei is helyre jöjjenek- mert akár ezek mellékhatása is lehet ez a jelenség....