1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gazdi! Az összeszoktatás a macskák természetétől függ nagyrészt. Ha a macska vadászott már vagy kijár a lakásból, kockázatosabb, mert 1-2 hónapos kölyök malackát könnyen óriás egérnek néz, és szeretné levadászni. Mire a malacok elérik a felnőtt méretet, általában már nem tekintik zsákmányállatnak őket, de ezt sem lehet biztosra venni, ezért mindig legyünk a közelben, ha ketrecen kívül találkoznak. Mivel a vásárolt malackák valószínűleg soha nem láttak még macskát, a malacok nem félnek automatikusan tőlük, inkább érdeklődnek, és össze is szoktathatók, de mindig felügyelet mellett ajánlott őket egymáshoz engedni. A ketrec védelmet valahogy érdemes biztosítani legalább az első pár hónapban. Pl. egy erősebb lyukacsos függöny anyagot erősíteni az oldalakra, ez át is szellőzik, és a macskák automatikusan nem tudnak benyúlni, a takarítást nem akadályozza. Ha már beszoktak a malackák, a macskák egy idő után már nem fognak érdeklődni irántuk. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A macska hasmenése nem betegség, hanem tünet. A kiváltó okok a következők lehetnek: ételallergia vagy-érzékenység, ételmérgezés, paraziták, vírusok, baktériumok, gyógyszerek, hyperthyreosis, helytelen táplálkozás.A macska hasmenés okát minél hamarabb ki kell deríteni, mert a folyadékveszteség miatt életveszélyes állapotba kerülhet a cicus.A stressz is okozhat hasmenést (új helyre költözés, kevesebb törődés...).
A vesebeteg diétát élete végéig alkalmazni kell az állatnál. Annyi fehérjét tartalmaz, amennyire feltétlenül szüksége van az állatnak, de kíméli a vesét. Az idült, lassan előrehaladó veseelégtelenség nem gyógyul meg, csak a folyamat lassítható a diétával, tehermentesíti a vesét.
Kedves Gazdi! A kutyák egy stabil falkarangsort igényelnek és egyértelmű ellenszabályozását minden domináns megnyilvánulásnak. (pl. túlzott személyvédelem, pihenőhelyért való harc, stb.) Ami ajánlott: kutyák mielőbbi ivartalanítása falkarangsor felállítása, Ön legyen a falkavezér! >> két kutya egy háznál? olvassa el a cikket >> szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot.
Kedves Gazdi! A szteroid mellett lehet bolhanyakörvet használni. A legjobb lenne egy vérből történő allergia vizsgálat és az alapján egy hiposzenzitizáló szérumos kezelés, ami mellékhatásmentes és hatékony. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc