1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A kálcium önmagában kevés lesz. Javasolom keressen fel egy állatorvos kollégát, mindenképpen be kellene fújni bolhairtó spray-vel, majd bolha-kullancs elleni Spot On készítménnyel lekezelni. A viszketésre a kálciumon kívül gyulladáscsökkentő injekciót is kell kapnia...
A betták labirintkopoltyúsak tehát valóban jól tűrik az alacsony oxigénszintet viszont a meleget szeretik és egy szűrő a vizet is tisztán tartja. Egy megbízható vízmelegítőt és egy kis szivacsszűrőt és raknék bele. Több hím nem tartható együtt!
Mindenképpen a mielőbbi állatorvosi vizsgálatot javaslom!
Az EGO-hoz semmi köze, - ez most csupán egy trendi, divat kifejezéssé vált a kutyabarátok között. Valamilyen traumatikus élmény (megijedt, megverték, stb.) hatására vannak a tünetek, amiket leírt.
Kedves Kérdező! Bőrkaparék vagy biopszás vizsgálattal lehet az elválltozás okát kideríteni. Dr Puskás Gábor