1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ha a víz spriccelés nem hatásos, akkor valamilyen szokatlan, nem feltétlenül hangos, - inkább zavaró, magas frekvenciájú hanghatással érdemes próbálkozni.
Ha a cica ilyen kíméletlenül vakarja a füle környékét, nagy valószínűséggel atkák vannak a fülében. Nem tudom, hogy belenéztek -e otoszkóppal( fül lámpával) a hallójáratába? Ha nem, feltétlen tegyék meg. Ha valahol van video otoszkóp,az a legjobb. előfordul, hogy a fül ránézésre tisztának tűnik, mert a mélyén csak néhány atka van és még nem szaporodtak el annyira, hogy a jellegzetes fekete, törmelékes váladék megjelenjen a hallójáratban és a fülkagylók belsején. Alapos tisztítás és atka ölő készítmény kellene (pl. Otimectin fül gél,) A cseppentős készítmény nem tudom mi volt? Hirtelen kettő jut eszembe, ami hatékony az atkák ellen is: Advocate csepp, Stronghold csepp. A tarkó bőrére kell cseppenteni őket. Ha az atkák nem kínozzák, a fülét sem fogja sebesre vakarni a cica.
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos A legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség.
Egy nyolc éves aranyhal már nem számít gyereknek és az állatoknál ahogy minden más élőlénynél a korral a gondok csak fokozódnak. Ha a körülmények nem változtak akkor erre tudok gondolni. Sajnos nem vagyok a halbetegségek szakértője, próbálja meg egy hozzáértő állatorvos vagy akvarista tanácsát kérni.
Kedves Gazdi! A vemhesség a 24-26. naptól ultrahangos vizsgálattal kimutatható. Hasterime növekedést inkább csak a vemhesség második felében fogunk észlelni az állaton. Az alomszám széles skálán mozoghat macskánál, a pár egyedtől a tíz feletti utódig is. Minden ellésnek meg van a kockázata, függetlenül attól, hogy első, vagy sokadik, levezénylése jártasságot fog igényelni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő