1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Nem kizárható az egészségügyi ok, de nagyon minimális a valószínűsége. Valószínűbbnek tartom, hogy a tartási okok (nevelési hiányok, elemberesítés, elkényeztetés, nem megfelelő falkarangsor) vagy valamilyen oknál fogva kialakult túlzott örzési hajlam állhatnak a tünet mögött. Csak egy helyszíni adatfelvétel, megfigyelés és a kutya tesztelése után lehet érdemi, felelősségteljes tanácsokat adni.
Valószínűleg egy allergiás bőrgyulladás (de látni kellene...). Ha mindenképpen megvárja a pénteki állatorvost, akkor addig Betadine-nal tudja fertőtleníteni. Szerencsés lenne, ha le tudná nyírni/borotválni az érintett területet.
Parazita ellenes kezelés lenne az elsődleges teendő Ruminogén, vitapol adagolás kiegészítőként Réti széna, nyalósó legyen előtte
Mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal. Vérvétel fontos lehet, nincs-e valami szervi baja. Fyakori a pajzsmirigy túlműködése idős cicában, ami fokozott aktivitással is járjat. Sajnos akár valamilyen agyi folyamat, dagnat is okozhat viselkedés változást. Ennek kizárására CT vizsgálatot érdemes csináltatni. Ezt Budapesten a SZIE Állatorvostudományi Karán a Sebészeten meg tudják csinálni.
Glaubersó vagy keserűsót kell adni neki vízbe, acibetet adni még Beöntést alkalmazni, ha nem javul állatorvost kihívni!