1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Erről látatlanban nem lehet semmit sem mondani. Mindenképpen meg kell mutatni állatorvosnak. Az esedékes oltások miatt amúgy is fel kell keresni, ezt a problémát is jelezzék.
A hirtelen fokozott étvágynak hormonális betegségek lehetnek a hátterében, amelyek vér laborvizsgálattal diagnosztizálatók. A szőrhullásnak szintén számos oka lehet, amit fotók alapján nem lehet megítélni. Vigye a cicát állatorvoshoz !
Ha már kollega látta, de nem javult, azt javasolnám olyan állatorvosnak is mutassa meg, aki a szemészetben jártasabb. A fotók alapján nehéz megítélni (pl. nekem úgy, hogy csak a szaruhártya érintett, de Ön azt írta, hogy az az elülső szemcsarnokban van - ami nem mindegy...)
Lehet pszichés eredetű, de azt javasolnám, mielőtt erre a következtetésre jutnánk, vigye állatorvoshoz. A bepisilés oka lehet pl. húgyhólyag eredetű (gyulladás, tumor, kő, beidegzés stb.) vagy akár gerincvelői is...
Nem látszik krónikus mértékű töredezettség, vagy elnövés a képek alapján. Ha a madár fogyaszt a felkínált szépiából, akkor elvileg nem lehet kalciumhiány a tünet okozója. Amennyiben a csőr állapota romlik érdemes elvinni egy állatorvoshoz. Szaruképződési zavarokat többek közt májfunkció probléma is okozhat, de ennek kiderítéséhez alapos vizsgálat szükséges.