1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Szerintem a kutyáját jó lenne mielőbb megvizsgáltatni állatorvossal. Lehet, hogy komolyabb baja van, mint azt gondolná!
Sajnos a probléma kiderítése és megállapítása nem fog menni állatorvosi vizsgálat nélkül! Úgyhogy csak azt tudom javasolni, vigye mielőbb állatorvoshoz!
A "fehér hólyagok" valószínűleg a kitépettek helyén növő új tolltokok, vagy begyulladt tolltüszők. A tolltépést meglehetősen sokszor váltja ki bőrszárazság, ami leginkább a lakás száraz levegője miatt alakul ki, így a rendszeres langyos permettel való locsolás mindenképp javasolható. Ritkábban, de tolltépést válthat ki az érintett terület alatti szervi probléma is, amit alapos állatorvosi vizsgálat (röntgen, vérvétel eredménye) deríthet ki. Ha kis helyen van a madár és ingerszegény a környezete, akkor ezen érdemes változtatni. Olvass tovább! Ezért hangoskodik a papagáj
Kedves Gazdi! A foltokban történő szőrhullás nem betegség, hanem tünet, amelynek hátterében többféle ok is lehet (pl. allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja). Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni.
A Cushing kórról nem tudok 1-2 mondatban írni, de ha az alábbi linkre kattintanak, a lényeget részletesen elolvashatják. http://allatorvos.net/szakteruleteink/borgyogyaszat/borbetegsegek/cushing-kor/ Ami itt olvasható, azzal magam is egyetértek.