1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Tipp nincs. Javaslat van: másik állatorvos, újabb vizsgálat és reménykedés arra, hátha az újabb állatorvos talál tapasztaltabb, ügyesebb, okosabb....szorgalmasabb.
Tovább kell vizsgálni és kezelni a kutyájukat. Az ilyen problémák, ha nem múlnak el 1-2 nap alatt, akkor általában komolyabb dolgok miatt szoktak kialakulni. Ki kell vizsgáltatni, alapos és mindenre kiterjedő vizsgálatokkal (labor, hasi ultrahang, esetleg röntgen....stb).
Kedves Krisztina! Bármi lehetséges, állatorvosnak mutassa meg sürgősen az állatot (lehetőleg olyan kisállat gyógyászt válasszon, akinek van tapasztalata patkányokkal is)!
Kedves Gazdi! Tejet nem javaslok, de a Royal Canine-nak és Hill's-nek vannak folyékony tápszerei. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Gombának tűnik, de a bőrkaparék vizsgálat tudná megmondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc