1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ezt így nem lehet megítélni, mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz ennek a hólyagnak az alaposabb megnézésére.
Lehetséges, hogy a virág okozta, de ha a panaszok nem szűnnek, mindenképpen keressen fel egy állatorvost...
Kedves Gazdi! Ezeknek a tüneteknek a hátterében sok minden lehet, amelyet csak egy alapos állatorvosi vizsgálat deríthet fel.
Kedves Gazdi! A Hemobartonella csak véren keresztül, vagy vérszívó rovarok által terjesztett fertőzés, ami egyáltalán nem komoly, csak legyengült állatokban tud elszaporodni. Tehát ettől nem kelle tartani, de hogy miért szaporodhatott el a cicában, az a leirtak alapján rejtély maradt. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Figyelni kell a kutyát és az ürülékét, bármikor távozhat(nak) a lenyelt műanyag darabjai. Ez akár több napig is eltarthat. Ha pedig bélelzáródásra utaló tünetek alakulnának ki (vagy bármi, ami furcsa és szokatlan) mielőbb állatorvoshoz kell vinni.