1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Ezt nem igazán értem: "oldalra hízik". A hízás nem biztos, hogy kóros jelenség, de okozhatja fertőző betegség, vemhesség is pld. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
El kéne vinni egy röntgennel rendelkező állatorvoshoz, lehet hogy valamit benyelt és elakadt benne. Ez csak úgy derülhet ki ha átvilágítják.
Stressz is okozhatta, de ha nem javul, mutassa meg állatorvosnak, hogy kizárhassuk a fertőző betegséget, vagy akár a mérgezést.
Valószínűleg egy antibiotikum kúra segíthet rajta, de ehhez is állatorvost kell megkeresni, aki pontosabb diagnózist is fog adni.
Az Imizol biztosan jó kezelés volt erre a betegségre, de a kérdés az, hogy nem alakultak-e ki esetleg szövődmények (pl. valamilyen fokú veseelégtelenség), illetve milyen a vérképe, vörösvérsejt száma? Mindenképpen ellenőriztetni kellene ezt vérvizsgálattal.