1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Valószínűleg gombás vagy bakteriális fertőzése van. Erről egy bőrkaparék vizsgálattal lehet meggyőződni. Forduljanak állatorvosnak!
Tenni mindig lehet valamit...... A jelen esetben én mindenképpen ún. nem szteroid gyulladáscsökkentő folyamatos szedését javasolnám. Rengeteg ilyen gyógyszer van forgalomban, lehet válogatni is. Ezektől nem gyógyul meg, de legalább a fájdalom érzet elmúlik és így javulhat a komfortérzete. És még akár a mozgása is. Igazából nem is értem, hogy ez eddig miért nem került szóba, ill. az állatorvos kollégák eddig miért nem javasolták?
A zebrapintyek színe, valamelyest már a kirepüléskor látható, de az ivarra jellemző rajzolatok(oldalfolt, arcfolt) 1-2 hónapos kor közt jelennek meg, míg a teljes kiszínesedés a vedlés után történik. 4-6 hónapos madár mondható teljesen kiszínesedettnek. A fürtösköles az első mag, amit a fiókák önállóan fel tudnak törni, így ezt érdemes a kalit aljára tenni. A szem általában gyulladás miatt marad becsukva, így például antibiotikumos szemkenőcs, vagy szemcsepp (Oftaquix) hozhat javulást.
Kedves Tamás! A túlzott használata okozhat korpázást. A panel jobb. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Elméletileg az alapimmunizálás megvan, 3 hónaposan a veszettség következik. Még esetleg Coronavirus ellen lenne érdemes oltani...