1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
A kép sajnos nem érkezett meg így annak alapján nem tudom eldönteni hogy milyen féreg lehet. Általánosságban egy megfelelően elvégzett laboratóriumi parazita vizsgálat kimutatja hogy vannak-e férgek vagy nincsenek.Ha vannak akkor szükséges a féreghajtás,különben nem.Figyelembe kell venni azt is hogy a szabadban a kikerült bélsárra más ízeltlábúak - pl legyek - is lerakhatják petéiket ami azt a látszatot keltheti hogy azok a kutyából ürültek.
Ivartalanittatni sosem késő, elképzelhető sajnos, hogy marad a rossz szokás, de jó esettel az is elmúlik, és nem lesz ilyen szagos!!! Kandúrpara: az ivartalanítás >> Kandúr macska ivartalanítása - videón >>
Szinte bármilyen faág megfelel. A nagyon gyantás(pl. fenyő), vagy nagyon csersavas (pl. dió) ágakat érdemes kerülni. Túl nagy röpde nem létezik, a méretnek a lehetőségek szabnak határt. Ha a későbbiekben több madár is a röpdébe kerül, így ezt érdemes a tervezéskor figyelembe venni. Egy-két pár hullámosnak elég egy 100x50cm alapterületű 60-70cm magas kisvolier. A röpde legyen védett északról, illetve az uralkodó szélirány felől, a madarak ne legyenek kitéve tűző napsütésnek, eső elöl, ha akarnak el tudjanak húzódni. Ha egész évben a szabadban marad, legyen megoldható a fagymentesítése, de legalábbis ne legyenek tartós fagynak kitéve, ivóvíz mindennap álljon rendelkezésükre.
A leírás alapján valószínűleg a prosztatából ürül a vér. Az antibiotikum+C-vitamin kezelés a prosztata gyulladása esetén hatásos, egyébként átmenetileg tesztoszteron termelést gátló hormontabetták 1 heti adásával fél évre megszüntethető a vérzés. Végleges megoldást az ivartalanítás jelenthet.
A vérzés oka meg van (a prosztatában), de a kérdéseire sajnos nem lehet érdemben válaszokat adni. Mindenképpen maradjon szoros kapcsolatban az állatorvosokkal, akik eddig kezelték, és bízzon bennük.