1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Szia! Sajnos ők rágcsálók, nem igazán tartoznak a nyulak közé. Én azt javasolnám, hogy állatvédőktől kellene megkérdezni, mi a helyes tartás ebben a korban. Illetve hogy jó e ez a porkeverék arány nekik. Az biztos, hogy melegen kell tartani őket, amit leírtál az jó, ha lehet és már fűtés is van akkor a radiátor közelében kellene tartani őket. De mivel nem biztos, hogy a nyúlfiókák mesterséges táplálása jó nekik, ezért egy állatvédőt kérdezz meg. Ők biztos tudnak segíteni..
A leírtak alapján talán nincs nagy baj. A víz hőmérsékletét én 2-3 fokkal csökkenteném, egy kis wattszámú melegítőlámpa jobb lenne a napozó rész fölé mint a fénycső. Ha élénk és eszik csak válogat, ne etesse minden nap. Jó lenne a halra rászoktatni és megkínálhatja vízicsigával, salátával is. Ha nincs más aggasztó jel én még nem izgulnék. Hogyan tápláljuk a vörösfülű ékszerteknőst helyesen? Mivel etessük a vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta elegans)? Készítsünk szupertápot az ékszerteknősnek!
Az a gyanúm, hogy talán ürüléket eszik. Az ürülék hányás még belelzáródás miatt fordulhat elő, de az rossz általános állapottal jár együtt. Miért eszi meg az állat az ürülékét? A széklet elfogyasztása: koprofágia
A képen látható folyadékkal telt hólyagok/ciszták/ nem valószínű hogy összefüggésben vannak a farok alján lévő sejtszaporulatokkal de könnyen akár helyi érzéstelenítéssel is eltávolíthatók elektrokauterizálással.
Fiókaként beszerzett törpepapagájok talán kisebb csetepatékkal együtt tarthatók hullámosokkal, ha elég nagy a röpde, de nem javaslom. Törpepapagájokból külön kolóniát érdemes kialakítani. A hullámosok sok ausztrál fajjal békésen elférhetnek röpdemérettől függően. Hogyan építsünk röpdét?