1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Kedves Gazdi! A köhögésnek sok oka lehet, a legalapvetőbb diagnózisokból kiindulva lehet légzőszervi-vagy szív eredetű. Egy mellkas röntgen mindenképp javasolt lenne a cicánál. Üdvözlettel,
Szia! Törpesünökhöz sajnos nem értek, viszont ajánlanám Neked a kelenföldi törpesüntenyészetet vagy Both Zoltánt- ő a tulaja, ő mindenben tud segíteni Neked a sünikkel kapcsolatban.
A magas fehérvérsejt szám és a rendellenes vizelet alapján a kutyának húgyúti fertőzése van ezért javaslom hogy minél előbb végeztessék el a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát. Ennek eredménye alapján a megfelelő antibiotikum segítségével ez a fertőzés megszüntethető.
Nem, csak macskákat fertőz.
A kutyaház méretét a kutyához igazítsuk. Se ne legyen túl kicsi, se ne legyen túl nagy. A kutyaházra nem szabad túl nagy bejáratot készíteni, elegendő, ha az eb lehajtott fejjel éppen befér rajta. A nem megfelelően megválasztott méretű kutyaház és annak rossz méretű ajtaja rontja a belső térbe a kutya teste által végbemenő felfűtést. A kutyaházat szigetelhetjük belső vagy külső szigetelő réteg beépítésével (falemezek közötti hungarocell réteggel). A kutyaház bejáratára szőnyegből készíthetünk szélvédőt. A házikó aljának kibélelését szalmával, rossz szőnyeggel, faforgáccsal oldhatjuk meg. A küszöb beépítése révén az alom nehezebben kerül a házon kívülre. A kész házat tegyük szél és esővédett helyre, dúcoljuk alá téglákkal, vagy helyezzük raklapra, hogy ne álljon vízben. A kutyaház tisztításáról (bolha és parazitamentesítéséről) legalább kéthetente gondoskodjunk. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutyahaz-teliesitese/5576/ Mivel kezeljem a rühös kutyámat?