1941. Neveljünk bajnokot! Ilyen a jó sportkutya edzés és kiképzés 4. rész
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Jó erőnlét, rendszeres, kreatív edzések, türelmes gazdi, és jó adottságok is kellenek a sportkutya kiváló teljesítményéhez. De ez még nem minden!
Mielőtt még nekilátnánk a kiskutya trenírozásához, vagy egyáltalán gondolkodnánk rajta, fontos, hogy mi magunk is jó formában legyünk. Ha ezt betartjuk, és tudjuk mit akarunk, sokkal kevésbé valószínű, hogy megszegünk bizonyos szabályokat, megakadályozva ezzel céljaink elérését.
A sikeres kutyatréning második szabálya, hogy a képzés időtartama ne legyen több 10-15 pernél, az állat korától, nemétől és fajtájától függetlenül.
A kiskutya kiképzésének, nevelésének egyik alapszabálya az, hogy mindig pozitív megerősítéssel fejezzük be a képzést.
Egyre javul a kutya örökbefogadási kedv Magyarországon, de még több befogadóra lenne szükség, hiszen a gyepmesteri telepekre kerülő kutyák több mint felére altatás vár.
Valószínűleg idegen szagokat hozott magával. Felügyelet nélkül ne hagyják őket együtt egyenlőre. Türelmet igényel az újra összeszoktatás. A macskák összeszoktatása
Kedves Gazdi! A leírása alapján a kutyusnak nagy valószínűséggel allergiás bőrgyulladása van. Minden otthoni próbálkozás kidobott pénz és nem oldja meg az állata szenvedését. Kérem vigye el állatorvosához vagy egy bőrgyógyász specialistához a kedvencét. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem káros, ha kap nyers hús a macska, ez csak a gazdák múlik, hogy megteheti-e minden nap. A macskák nyers hússal való etetésének legfontosabb tudnivalói: a macskának szánt húst ajánlottan két, de maximum négy napig szabad a hűtőben tárolni (a hűtőd hőmérsékletétől függően). A hús többi részét fel kell porciózni és lefagyasztani. Bővebben: http://www.haziallat.hu/macska/taplalkozas/adjak-e-nyers-hust-a-cicamnak/4013/ Hogyan készítsünk cicánknak egészséges házikosztot? Receptekkel!
Kedves Gazdi! Valóban bűzmirigy gyulladásról lehet szó, bár mindenképpen javasolnék egy állatorvosi látogatást bármi, egyéb probléma kizárására. A bűzmirigy kinyomása nem invazív beavatkozás, árban is a legkedvezőbb beavatkozások között van, hamar elvégezhető, és nagy megkönnyebbülést hoz a kutyusnak. A kiújulás egyénfüggő, de az is előfordulhat, hogy többet nem jön elő! Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Lehet, hogy csak a stressz miatt nem eszik, de mutassa meg állatorvosnak. Van lehetőség folyékony táppal etetni, ha egyébként egészséges a kiskutya. Ezt is állatorvosnél v. állatpatikában lehet beszerzési. Próbálhatja még főtt hússal, levessel kínálni. Útmutató 8 hetes kiskutyához Mit egyen a kiskutya?